banner851

banner614

81 İLE “TALİMAT FORMU”

15 Temmuz darbe girişiminin ikinci yıl dönümüne saatler varken Diyanet İşleri Başkanlığı da 81 il müdürlüklerine talimat formu gönderdi.

banner619
Gündem 14.07.2018, 10:03 14.07.2018, 17:33
1321

Diyanet İşleri Başkanlığı, 15 Temmuz’un ikinci yıldönümünde, “Şehitlerimiz için Kur’an okuyoruz” kampanyası başlattı. 15 Temmuz gecesine kadar her cami ve Kuran kursunda hatim okunması talimatı verilirken Cuma namazı öncesi merkez camilerde, “Kuranı Kerim ziyafeti” programları yapıldı.

“Ziyafet” programına yaz Kuran kurslarına devam eden tüm çocukların aktif olarak katılmaları istendi. Dün okunan “Milletçe yeniden doğuş: 15 Temmuz” başlıklı cuma hutbesinde de “Allah’ın inayeti ve yardımıyla, cesaretimizle, fedakârlığımızla büyük zaferler kazandık” denildi. Hutbe, turistik camilerde ve Arap nüfusun yoğun olduğu yerlerde İngilizce, Almanca ve Arapça olarak da okundu.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın talimatıyla, 15 Temmuz’u 16 Temmuz’a bağlayan gece ise saat 00.13’te Türkiye’deki 90 bin camide eşzamanlı olarak bir defa sala okunacak. Camiler sabah namazına kadar açık tutulacak ve minarelerin ışıkları yakılacak. 

Diyanet, 81 ildeki tüm camilere bir de “talimat formu” gönderdi. Caminin, cami görevlisinin adları ile sicil numaralarının istendiği formda, “Hatim okundu mu?”, “Kuran kursunuzda şehitlerimizi anma özel programı yapıldı mı?”, “Gece sala okundu mu?” gibi sorulara yanıt istendi.

Haber: M.AYDIN

banner844
Yorumlar (2)
Realist 3 yıl önce
Allah şehitlere rahmet eylesin.
Bu duyarlılığı Çanakkale için Sarıkamış için hatta her beldesinden terör için can veren şehitlerimiz için de yapmalıyız...Bu şehit benim diğeri senin olmamalı madem yapılıyor hepsine kucak açılmalıdır.
Zoraki Bayram 3 yıl önce
Bana 15 temmuz zoraki Bayram geliyor. O kadar fetöcüyü önce devlet kadrolarına doldur, sonra sana saldırsınlar. Biz 10 sene önce de fetoya sövünce kızıyordunuz bize...