banner851

banner614

87. yıl coşkulu geçti.

30 Ağustos 1922 yılında kazanılan büyük zaferin 87 yılı Düzce'de büyük bir coşkuyla kutlandı. Saat 11:00'da başlayan törenin ikinci bölümüne birçok isim katıldı.

banner619
Gündem 30.08.2009, 12:06
140
87. yıl coşkulu geçti.


Törene Vali Bülent Kılınç, İl Garnizon Komutan Vekili Ahmet Çaylı, Belediye Başkanı İsmail Bayram, AK Parti Milletvekili Metin Kaşıkoğlu, AK Parti Milletvekili Celal Erbay ve birçok protokol katıldı.

İstanbul Caddesi ile Anıtpark'ta 11:00'de başlayan programda, Vali Bülent Kılınç, Garnizon Komutan Vekili Ahmet Çaylı ve Belediye Başkanı İsmail Bayram halkın ve Tören birliklerinin bayramını kutladılar. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Türk Silahlı Kuvvetleri adına Jandarma Yüzbaşı Ali Naci Bilici yaptı. Bilici, Başkomutanlık Meydan Savaşı'na gelinen sürecin kısa bir panoramasını çizerken, ülkemizi tehdit edecek her türlü tehlikeye karşı aynı kararlılık içinde olacakları mesajını da verdi. Öğrencilerin şiirleri ile devam eden Anıtpark'taki kutlamalar, tören birliklerinin büyük bir düzen ve intizam içinde gerçekleştirdikleri tören geçişi ile sona erdi. Tören geçişi sırasında alanda toplanan vatandaşlar alkışları ile coşkularını açığa vurdular.

Yorumlar (0)