banner851

banner955

9 İLE GİRİŞ ÇIKIŞLAR KAPATILDI...

HDP'nin provokatif yürüyüş çağrısı ve koronavirüs salgını nedeniyle 9 ile giriş çıkışlar kapatıldı. Bitlis, Hakkari, Kırklareli, Edirne, Kocaeli, Sakarya, Van ve Tekirdağ'ın ardından Adana'ya da kısıtlama geldi. Düzce’de vaka sayısının 500’ün üzerine çıkması nedeniyle, tehlike çanlarının çalmasına neden oldu. Tedbir alınmazsa, Düzce’de kısıtlamaya tabi tutulabilir.

Gündem 14.06.2020, 17:17 15.06.2020, 17:03
22560
9 İLE GİRİŞ ÇIKIŞLAR KAPATILDI...
banner1032

Adana, Bitlis, Hakkâri, Kırklareli, Edirne, Kocaeli, Sakarya, Van ve Tekirdağ valilikleri şehirlere giriş ve çıkışları kısıtladı. Şehirlere giriş çıkışlarla ilgili kararların HDP'nin "Demokrasi Yürüyüşü" çağrısı yapması ve koronavirüs salgını riski nedeniyle alındığı belirtildi. İşte bazı şehirlere getirilen giriş çıkış yasağı ile ilgili tüm detaylar.

HDP Diyarbakır Milletvekili Musa Farisoğulları ve HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven'in vekilliklerin, TBMM'nin 4 Haziran oturumunda düşürülmesi üzerine HDP protesto için Edirne ve Hakkari'den başlayarak Ankara'da sona erecek 'Demokrasi Yürüyüşü' kararı almıştı.

9 ilde giriş çıkış yasağı

Bu çağrının ardından Bitlis, Hakkari, Kırklareli, Edirne, Kocaeli, Sakarya, Van ve Tekirdağ'da valilikler tarafından şehirlere giriş-çıkış yasağı kararları alındı.

Gelen son dakika haberine göre Adana'da da kente giriş çıkışlar, pazartesi gününden itibaren 15 gün süreyle sınırlandırıldı. Ayrıca toplantı, gösteri ve yürüyüşler de 15 gün süreyle yasaklandı.

Hangi illerde giriş-çıkış yasağı var?

Valilikler de bu çağrının ardından harekete geçerek önlemler almaya başladı. Koronavirüs salgını nedeniyle virüsün yayılma ihtimalinin de olduğunu belirten Adana Bitlis, Hakkari, Kırklareli, Edirne, Kocaeli, Sakarya, Van ve Tekirdağ valilikleri toplantı, gösteri ve yürüyüşlerin yasaklandığını, bu amaçlarla şehirlere girişlerin de engelleneceğini açıkladı. Valiliklerden yapılan açıklamalarda, İl Hıfzıssıhha Kurulları tarafından, Umumi Hıfzıssıhha Kanunu'nun ilgili maddeleri gereği, il genelinde yapılması planlanan eylem ve etkinliklerin yasaklanması kararı alındığı belirtildi. Vaka sayısının sürekli artması ve 500’ün üzerine çıkması nedeniyle, eğer tedbir alınmazsa Düzce’de kısıtlamadan nasibini alacak.

Koronavirüs salgını nedeniyle kısıtlama gerçekleştirildi

Valiliklerden yapılan açıklamada İçişleri Bakanlığınca yayımlanan genelgeler kapsamında, ülkede yaklaşık 180 bin kişinin hastalanmasına ve 4 binden fazla kişinin vefat etmesine sebep olan Kovid-19 salgınının, gerçekleşebilecek her türlü toplu eylem ve etkinliklerde vatandaşlara bulaşma riskinin bulunduğu vurgulanarak, eylem ve etkinlikler yasaklandı.

Adana'da yasak kararı

Adana İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisinin 13 Haziran 2020 tarih ve 71 sayılı kararıyla kente giriş çıkışlar 15 Haziran 2020 tarihi saat 24.00’ten itibaren 15 gün süre ile sınırlandırıldı. Toplantı, gösteri ve yürüyüşler de 15 gün süreyle yasaklandı.

Edirne'de 3 günlük yasak

Edirne'de koronavirüsle mücadeleyi zaafiyete uğratabilecek şekilde kişilerin temasının artması ihtimaline karşı toplantı, gösteri yürüyüşleri ve il dışından girişler 3 gün süreyle yasaklandı.

Kocaeli'nde 15 günlük yasak

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında eylem ve etkinliğe katılım amacıyla araç ve kişilerin Kocaeli'ye giriş çıkışları 15 gün süreyle yasaklandı.

Sakarya'da 15 günlük yasak

Sakarya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında, eylem ve etkinliklerle bunlara katılım amacıyla araç ve kişilerin kente giriş çıkışları 15 gün süreyle yasaklandı.

Tekirdağ'da 3 günlük yasak

Tekirdağ Valiliği, HDP'nin bazı illerde toplanma çağrıları üzerine, bu durumun yeni tip koronavirüsle mücadelede (Kovid-19) zafiyet oluşturabileceği gerekçesiyle il geneline girişlerin 14-17 Haziran'da sınırlandırıldığını bildirdi.

Bitlis'te 15 günlük yasak

Bitlis Valiliği, huzur ortamı, kamu düzeni ile kamu güvenliğinin sağlanması ve artan vakaların önlenmesi amacıyla il sınırları içinde toplantı, gösteri ve yürüyüşlerin 15 gün süreyle yasaklandığını duyurdu.

Hakkari'de 2 günlük yasak

Hakkari Valiliği, korona virüs tedbirleri kapsamında ilde yapılacak olan etkinlerin İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu Kararları gereğince iki günlük kısıtlama getirildiğini açıkladı.

Kırklareli'nde 6 günlük yasak

Kırklareli'nde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında toplantı ve gösteri yürüyüşleri 14-20 Haziran'da yasaklandı.

Van'da da yasaklandı

Van Valiliği, kentte her türlü toplu faaliyet, hareket, gösteri ve organizasyon gibi etkinliklerin kısıtlandığını duyurdu. Açıklamada, "Her türlü açık alanlarda yapılması planlanan eylem/etkinlikler ile bu eyleme destek vermek amacıyla il sınırlarımıza gelen şahısların ve araçların ilimiz sınırları içerisine girişleri ve başka illerde gerçekleşmesi planlanan eylem/etkinliğe katılım amacı ile ilimizden çıkışları yasaklanmıştır." denildi.

Yorumlar (15)
Kemal mersin 2 yıl önce
Turuzim için her yeri açtılar ve pişman olacaklar hiç birseyde açıklaan miyor
Duzceli 2 yıl önce
AKP oy verdikte ne oldu sonuç ortada 5 para etmez insanlar devletin malını somuruyo işte
Düzceli Engin 2 yıl önce
yetkililer salgın artışıyla ilgili ne zaman önlem alacak, artışın kendi kendine mi son bulmasını bekliyorlar acaba??
Deniz 2 yıl önce
Düzce de sokağa çıkma yasağı ilan edilmeli
Gaffar 2 yıl önce
Tedbirlere uymayan bazi andavallar yüzünden yine eve tiktirilirsak hakkimi helal etmiyorum
Yazik 2 yıl önce
Düzce de bir ay yasaklansın hak etti Düzce.umursamaz insanlar.
Yeşil Düzceli 2 yıl önce
Sadece Düzce değil tüm Dünya insanları uçmuş basit bir maske yi bile takamıyoruz hani gelişmiş Dünya birşeýler gelişti ama beyinler geriye gitmiş.
Yazıklar olsun 2 yıl önce
Bu chp onlara çanak tutmasa böyle olmazda neyse oy atanlar dusunsun
halk 2 yıl önce
sende oy verdin bu beyinle..Aysun Kayacı çok haklıymış..Senin böyle olman da chp nin suçu.Allah kimseyi aklıyla imtihan etmesin..
wwww 2 yıl önce
beyin lazım dimi..coranayıda chp getirdi..iktidardada chp var.işsizlikde onların suçu.hatta camilerin kapatılmasıda onların suçu.
DÜZCE 2 yıl önce
Milletin maske takmamasinida chp bağladınız ya pes deprem olsa onlardan bilceksiniz biraz gözünüzü açın bu iş şaka değil maske takmayani uyarcan uymuyosa sikayet etcen bak 9il giriş yasak 2. Dalga gelio bakan solunum cihazı ihtiyaci var diyor bence bu DÜZCE dekilerin vurdum duymazligindan rahatlar bana bise olmaz die onun için dusunerek konuş
Düzceli 2 yıl önce
İl hıfzısıhha kurulu gevşek tutarsa belediye ile istişare yapmazsa ve sahaya inmeyip insanları tanımayıp karar verirse düzce karantinaya bile girer
Düzceli 2 yıl önce
Bu belediye işi gevşek tutarsa olacağı bu
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
18
parçalı bulutlu