banner851

banner614

AÇIK KAPI ÇÖZÜM ADRESİ OLDU

banner619

15 Mart 2018 tarihinde Düzce Valiliği bünyesinde hizmete giren Düzce Açık Kapı Bürosu’na bugüne kadar 2 bin 900 başvuru yapıldığı bildirildi. Bu başvuruların yüzde 85’inin sosyal yardım ve sosyal hizmet talebi ile yapıldığı açıklandı.

banner846
Gündem 28.12.2019, 14:11 28.12.2019, 14:15
1518
AÇIK KAPI ÇÖZÜM ADRESİ OLDU
banner844

Düzce Valiliği’nde vatandaşların talep, şikâyet ve isteklerinin, etkin ve hızlı bir şekilde alınarak sonuçlandırılması, danışma ve yönlendirmenin yanı sıra mihmandarlık hizmeti vermesi amacıyla açılan Düzce Açık Kapı Bürosu’nun faaliyetine başladığı 15 Mart 2018 tarihinden bu yana toplam 2 bin 900 başvurunun işleme alındığı bildirildi.
Düzce Valiliği’nden konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, bu başvuruların bin 900’ü yani yaklaşık üçte ikisinin 2019 yılı içinde gerçekleştiği ve bu doğrultuda vatandaşların Açık Kapı’ya olan ilgisinin arttığının gözlemlendiği aktarıldı.


Başvuruların yüzde 85’ini sosyal yardım ve sosyal hizmet talepleri oluşturdu
Açık Kapı Bürosu’na yapılan başvurular incelendiğinde bu başvuruların yüzde 85’inin sosyal yardım ve sosyal hizmet talebi ile yüzde 3’ünün çalışma ve sosyal güvenlik, yüzde 3’ünün yerel yönetim, yüzde 3’ünün eğitim ve sağlık,  yüzde 2’sinin valilik ve kaymakamlık hizmetleri geriye kalan yüzde 4’ünün ise emniyet ve güvenlik, çevre ve şehircilik, din hizmetleri, ekonomi ve sanayi, enerji, gençlik ve spor, gıda, tarım ve hayvancılık, orman ve su işleri ile tapu ve kadastro hizmetlerini de kapsayan toplam 17 hizmet kolunda gerçekleştiği belirtildi.


“Güler yüz ve samimiyet milletin kapısında”
“Açık Kapı Milletin Kapısı” felsefesiyle çalışan Düzce Açık Kapı’nın konusunda eğitim almış 5 uzman personel ile Düzce Valiliği’nde hizmetini sürdürdüğü kaydedilen açıklamada, “Vatandaşlar başvurularını Açık Kapı Bürosuna mesai saatleri içerisinde sözlü ve yazılı olarak iletebilecekleri gibi "Açık Kapı Mobil" uygulaması veya www.acikkapi.gov.tr ile www.turkiye.gov.tr (e-Devlet) adreslerinden online ortamda 7 gün 24 saat yapabilmektedirler. Açık Kapı çalışanları, alınan başvuruları sonuçlanana kadar takip etmektedir. Güler yüz ve samimiyetin adresi olan Düzce Açık Kapı Bürosu’nun telefonu 0380 514 88 11’dir.” ifadeleri kullanıldı.

HABER:C.ÜSTÜNER

Yorumlar (11)
Düzceli 1 yıl önce
Anca başvuru rakamlarını yazarsınız. Başvuruların kaç tanesinin sorunu çözülmüş onu paylaşsanıza. Kimin hangi sorununu çözdünüz yahu ?
VTandaş 1 yıl önce
Degişim şart ak partiden düzceye hayır gelmedide gelmezde düzce kendine gel
Düzceli 1 yıl önce
Neyse açık kapı çözülsün sorunlar adı altında hiç bir çözüm alamamış varandaş oraya isteksiz oturdulan personel herşey güzel dimi.
Seksenbir 1 yıl önce
Başvuruda bulunuyorum gereği incelendi diyorlar, sonuç odaklı bir yer gibi gözüksede hiçde öyle depil,boş
Adore81 1 yıl önce
onca sıkıntım varken toplum yararı güderek Düzce üniversite ışıklı kavşağına üstgeçit yapılması için bir yıl önce başvurdum geken cevap - incekendi üstgeçit ayağı konacak alan bulunamadı- Bumufur çözüm odaklılık iki yıl boşa gitti..
Talihsiz talihli 1 yıl önce
Kapılar kapalı kalsinda ana sorunlar cozulsun. Zaten devletin bir çok başvuru ve hak arama kapısı var. Ama mesele reklam mi onu ben bilemem beyim bilir. Değil mi beyim
nsm 1 yıl önce
bence bu artisin sebebi, 17 yildir sicraya-sicraya iskandinav ülkelerini geride biraktigimizdandir muhakkak. yüzde 70'lik düzceli gurur duymali artik, degil mi?
Seksen1 1 yıl önce
Bunun açıklaması herhangibir siyasi partiden referans olmayacak mı? Yada tamamen onların istediği kişilerin işe alınması mı? Çünkü düzcede akp nin referansı olmadan işe kimse alınmıyor
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
18°
parçalı bulutlu