banner851

banner614

AÇIKLAMA BAKAN ÖZLÜ'DEN GELDİ

banner619

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, uzun süredir çalışmaların sürdüğü ve mahkeme engeli aşılan Akçakoca Demir Çelik İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'nin kurulduğunu açıkladı. Bakan Özlü, Düzce’yi demir-çelik sektöründe söz sahibi yapacak Akçakoca Organize Sanayi Bölgesi’nin, Türkiye’nin 305’inci OSB’si olduğunu belirtti.

banner846
Gündem 13.11.2017, 15:37 15.11.2017, 09:36
1610
banner844

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, “Akçakoca Demir Çelik İhtisas Organize Sanayi Bölgesi”nin kurulduğunu açıkladı.

OSB’nin kurucu ortakları
Bakan Özlü, 88,5 ha büyüklüğündeki Akçakoca Demir Çelik İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin Uzundere, Çayırlık, Hacıtaş ve İskele mevkilerindeki alanda kurulduğunu belirtti. Özlü, OSB’nin kurucu ortaklarını; yüzde 33 katılım payı ve 5 üye ile Düzce İl Özel İdaresi, yüzde 27 katılım payı ve 4 üye ile Akçakoca Belediyesi, yüzde 40 katılım payı oranı ve 6 üye ile Akçakoca Ticaret ve Sanayi Odası’nın oluşturduğunu kaydetti.

Taşıt, makine ve ekipman imalatı yapılacak
Akçakoca Demir Çelik İhtisas OSB’de; ana metal sanayi, fabrikasyon metal ürünleri imalatı, başka yerde sınıflandırılmamış makine ve ekipman imalatı, motorlu kara taşıtı, treyler (römork) ve yarı treyler (yarı römork) imalatı, diğer ulaşım araçlarının imalatı ile her türlü demir, çelik ve metal ürünleri yer alacak.

Düzce’yi demir-çelik sektöründe söz sahibi yapacak”
Bakan Özlü, Düzce’yi demir-çelik sektöründe söz sahibi yapacak Akçakoca Organize Sanayi Bölgesi’nin, Türkiye’nin 305’inci OSB’si olduğunu belirtti.

3 bin kişiye istihdam imkanı sağlanacak
Akçakoca Demir Çelik İhtisas OSB’nin Akçakoca sanayisini canlandıracağının altını çizen Bakan Özlü, OSB’nin tam kapasite ile faaliyete geçmesiyle birlikte önümüzdeki süreçte yaklaşık 3 bin kişiye istihdam imkanı sağlanacağı da kaydetti.

Haber: C. ÜSTÜNER

Yorumlar (7)
asgari ücretli 4 yıl önce
atölye tarzı işci sömüren fırmalar gelecek ise hiç gelmesin.
ÖZ AKÇAKOCALI 4 yıl önce
hayaller Paris... Gerçek Melenağzı...
FİLM 4 yıl önce
SAYIN BAKAN BU CAM FİLMİNİN ALTINDA SENİN PARMAĞIN VARMIŞ İÇİŞLERİ BAKANI ÖYLE DİYOR EĞER ARACIMA CEZA ALIRSAM SİZE HAKKIM HARAM OLSUN
sanayi 4 yıl önce
Sanayi ve Akçakoca yan yana hiç güzel durmuyor,resmen Akçakocanın bitirilişi demektir,birkaç rantiyecinin para hırsına kurban edildin Akçakoca Allah rahmet eylesin.(mevcut fabrikalarda kaç tane Akçakocalı çalışıyor bilen varmı)
Zafer 4 yıl önce
Akçakoca ya demir çelil osb si turizmi öldürür.çok yazık.elveda turim
Yazık 4 yıl önce
Akçakoca sanayi ile değil turizm ile gelişimi sağlanmalı.
Can . D 4 yıl önce
KISIN NE YAPACAK HALKIMIZ HE SANAYI TABIKI OLMASI LAZIM TABIKI GÜZEL DENIZIMIZI KIRLETMEMEK SARTIYLA AKCAKOCAMIZA MODERN ARTIMA TESISI OLSA COK DAHA IYI OLUR DENIZIMIZ TERTEMIZ OLUR YAZIN GELDIM GÖRDÜM COK KÖTÜYDÜ INSANLAR AKDENIZE GIDIYO