banner851

banner955

Açılmaz dediler ama açıldı.

Yenikent'te oturan vatandaşların gündeminde yer alan ve “Bu gidişle açılmayacak” denilen TOKİ yolu sonunda trafiğe açıldı.

Gündem 15.10.2008, 12:01
240
Açılmaz dediler ama açıldı.

Hergün yüzlerce aracın kullandığı ve TOKİ evlerinde yapılan çevre düzeni çalışmaları neticesinde aylar önce trafiğe kapatılan Dünya Bankası ile Yenikent arasındaki yol, yeniden trafiğe açıldı. Çevre düzeni çalışmalarının devam etmesine rağmen yol üzerinde ekipler tarafından asfalt çalışması yapıldı ve çalışmaların bitmesinin ardından yol yeniden trafiğe açıldı.

Aylardır Kazukoğlu tarafındaki dar yolu kullanan sürücüler defalarca yoldan duydukları sıkıntıyı dile getirmiş, Yenikent 1 ve 2. Bölgede oturan vatandaşlarda otobüse binmek için 3. Bölgeye kadar yürümek zorunda kalmıştı.

Dar olan yolu otobüslerinde kullanması yol üzerinde ciddi sorunlar yaşanmasına neden olmuştu. Açılan TOKİ yoluyla birlikte sürücüler rahat nefes alırken vatandaşlarda metrelerce uzaktaki otobüs duraklarına kadar yürümekten kurtuldu. Yolun bundan sonra trafiğe açık kalıp kalmayacağı ise bilinmyor.

banner844
Yorumlar (0)
20
açık