banner851

banner955

ADD’DEN SUÇ DUYURUSU!

Bir televizyon kanalında Mustafa Kemal Atatürk ve Prof. Dr. Afet İnan’a hakaret edildiği iddialarının ardından yazılı açıklamada bulunan Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Düzce Şube Başkanı Atay Yılmaz, sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunduklarını belirtti.

Gündem 10.05.2017, 18:29
1783
ADD’DEN SUÇ DUYURUSU!

Bir televizyon kanalında Mustafa Kemal Atatürk ve manevi kızı ve Prof. Dr. Afet İnan hakkında hakaret edildiği iddialarının ardından, konu ile ilgili açıklamada bulunan ADD Düzce Şube Başkanı Atay Yılmaz, kanal ve sorumlular hakkında bulunacaklarını belirtti.

Yılmaz yazılı olarak açıklamada, “TVNet’te 7 Mayıs 2017 tarihinde yayınlanan ‘Derin Tarih’ isimli programda, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e ve Türkiye Cumhuriyeti’nin önemli şahsiyetlerinden Prof. Dr. Afet İnan’a yönelik hakaret ve iftiralarda bulunulmuştur. Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi hatırasına dil uzatan ve sadece onun değil Yüce Türk Ulus’unun manevi kızı olan, Türk Tarihçisi. Prof. Dr. Afet İnan hakkında mesnetsiz ve alçakça söz ve iftiralarda bulunan kendini bilmez Süleyman Yeşilyurt ve diğerleri, alenen suç işlemişlerdir. Atatürk`ü seven ve onun ilkeleri, devrimleri, idealleri peşinde koşan insanları kasten yaralayan, üzen, rencide eden bu kişiler, bir taraftan da Atatürk’ü incitmeyi, küçük düşürmeyi, yıpratmayı ve bu suretle hakaret etmeyi bir yandan da Yüce Türk Milletinin değerlerini yok etmeyi amaçlamaktadırlar. Bunun tek adı vardır o da ‘Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama suretiyle bölmektir’. Bu kişiler ve söz konusu TV kanalı, Atatürk`ün hatırasına alenen hakaret ederek Türkiye Cumhuriyeti Anayasa’sını, 5816 Sayılı Atatürk Aleyhine İşlenen Suçlar Hakkında Kanun’u ve Türk Ceza Kanunu’nu, ihlal etmişlerdir. Suç işleyen, sadece iftiracı bu zat değildir, aynı zaman da bu zatın iftiralarını yayınlayan TV Net’in sorumlularıdır. Atatürkçü Düşünce Derneği olarak bu alçakça olayı gerçekleştiren kişilerin hak ettikleri cezalara çarptırılmalarını sağlamak amacıyla hem bu kişi hakkında hem de iftiralarını yayınlayan TV Net sorumluları hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunulmuştur” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yeni Sayımız