banner851

banner955

AFAD: 34 KİŞİ TAHLİYE EDİLDİ

AFAD, 'kırmızı uyarı' verilen Düzce’nin de aralarında bulunduğu iller için alınan tedbirleri paylaştı. AFAD'dan yapılan yazılı açıklamada, " Yağışlar nedeniyle İstanbul ve Afyonkarahisar'dan Düzce'ye takviye yapılırken, buradaki çalışmalarda 7 konuttaki 34 kişi bulundukları yerlerden tahliye edildi.” ifadelerine yer verildi.

Gündem 27.06.2022, 13:45 27.06.2022, 16:13
9376

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD)’nca, Batı Karadeniz Bölgesi’nde "kırmızı" renkli uyarı verilen 6 ilde etkili şiddetli yağış ve sel baskınlarına karşı alınan tedbirler paylaşılarak, vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.

AFAD'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Batı Karadeniz'de halen yerel kuvvetli olarak devam eden sağanaklar etkisini arttıracak ve bugün gece yarısına kadar Batı Karadeniz genelinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olacak.

Yaşanabilecek olumsuzluklara karşı Türkiye Afet Müdahale Planı kapsamında bölgedeki ilgili birimler ile Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden görevlendirilen bir temsilci de AFAD Merkezi'nde çalışmalara başladı. Düzce’de Vali Cevdet Atay başkanlığında AFAD Merkezi’nde toplantılar düzenleniyor.

Yağışlar nedeniyle İstanbul ve Afyonkarahisar'dan Düzce'ye de takviye yapılırken, buradaki çalışmalarda 7 konuttaki 34 kişi bulundukları yerlerden tahliye edildi.

2 bin 552 personel teyakkuz halinde bekletiliyor

Bölgedeki gelişmelerin sürekli olarak takip edildiği vurgulanan açıklamada, ayrıca şunlar kaydedildi:

"Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan bilgiler doğrultusunda kırmızı uyarı verilen 6 ile destek vermek amacıyla Başkanlığımız tarafından 13 ilden (Ankara, Afyonkarahisar, Bursa, Eskişehir, İstanbul, Aksaray, Balıkesir, Samsun, Trabzon, Kayseri, Erzurum, Tokat, Sakarya) personel ve araç görevlendirmesi yapılmıştır. Kırmızı uyarı verilen Kastamonu, Sinop, Bartın, Karabük, Zonguldak ve Düzce illerinde görevlendirilen ve teyakkuz halinde bekletilen toplam 2 bin 552 personel ile 826 araç ve ekipman bulunmaktadır."

banner844
Yorumlar (1)
İsimsiz 6 ay önce
Herşeyde afad yazıyor ama isimsiz kahramanlar çok reklama gerenkde yok
Yeni Sayımız