banner851

banner614

AGD'den anlamlı koşu

Anadolu Gençlik Derneği tarafından 19 Mayıs İstanbul'u fetih sürecinin Samsun'dan başlaması ve 29 Mayıs Hz. Muhammet'in İstanbul'un fethedileceğini açıklama tarihi olması nedeniyle ilginç bir etkinlik düzenlendi.

banner619
Gündem 24.05.2009, 16:54
185
AGD'den anlamlı koşu

Geçtiğimiz hafta kutlanan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ile birlikte yine 19 Mayıs'ta İstanbul'un Fethi'nin Samsun'dan başlaması ve 29 Mayıs'ta ise Hz. Muhammet'in İstanbul'un Fethi'ni açıkladığı gün olması nedeniyle Anadolu Gençlik Derneği de etkinlikler kapsamında 19 Mayıs'ta Samsun'dan koşmaya başladı. Etkinlikler kapsamında Samsun'dan yola çıkan 10 kişilik dernek üyesi bugün de Düzce'ye geldi. Düzce'de de Fiskobirlik Marketi'nin önünde buluşan üyeler, Anıt Park'a kadar koştu.

Anıt Park'ta etkinlikle ilgili bilgi veren Anadolu Gençlik Derneği Düzce Temsilcisi Hüseyin Yıldırım, bu iki tarihin önemine değinerek, böyle anlamlı günlerin ikisini de birarada değerlendirmek için böyle bir etkinlik yaptıklarını söyledi.

10 kişilik grup, Samsun'dan 19 Mayıs'ta yola çıkarken üyelerin koşusu 29 Mayıs'ta İstanbul'da son bulacak. Dernek üyeleri Samsun'dan başladıkları koşuyu sırasıyla Ankara, Düzce Sakarya ve Kocaeli'ye geçerek İstanbul'da sonlandıracak.

banner844
Yorumlar (0)