banner851

banner955

Ahilik kutlamaları yürüyüşle başladı.

Düzce’de bu yıl dördüncüsü düzenlenen Ahilik Haftası Etkinlikleri Yeni Belediye binası önünden Anıtpark’a kadar yapılan yürüyüş ile başladı.

Gündem 13.10.2008, 17:34
203
Ahilik kutlamaları yürüyüşle başladı.

Anadolu Selçuklu Devleti’nde ekonomik ve sosyal hayatın ahlak kuralları çerçevesinde düzenlenmesi amacıyla Ahi Evran tarafından kurulan Ahilik teşkilatı, esnaf odaları tarafından anılıyor. Düzce’de bu yıl dördüncüsü düzenlenen Ahilik Haftası Etkinlikleri Yeni Belediye binası önünden Anıtpark’a kadar yapılan yürüyüş ile başladı.

Belediye Bandosu eşliğinde yapılan yürüyüşe Düzce Vali Yardımcısı Osman Demir, Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Saffet Pehlivan, İl Emniyet Müdürü Zekeriya Kahraman, Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı Mustafa Kayıkçı, Düzce Üniversitesi Rektörü Funda Sivrikaya Şerifoğlu, daire müdürleri, Siyasi parti ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ile kalabalık bir esnaf topluluğu da katıldı.

Anıtpark’taki tören de ise Atatürk Anıtı’na çelenk koymasının ardından yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile Ahilik Haftası başladı. Atatürk Anıtı'ndaki tören, Gençlik Merkezinde devam etmek üzere son buldu.

banner844
Yorumlar (0)
22
açık