banner851

banner614

AHLAKİ DEĞİL! YASAL DEĞİL! DOĞRU DEĞİL!

İnönü ve Avni Akyol parklarının özel işletmeye açılmasına bir tepki de CHP Düzce İl Başkanı Zekeriya Tozan’dan geldi. Düzce Belediyesi’ni siyasi ilişkileri doğrultusunda parkları ihalesiz şekilde yandaşlarına vermekle suçlayan Tozan, “Bu ahlaki değildir, yasal değildir, doğru değildir." dedi. Parkların halkın olması gerektiğini vurgulayan Tozan, "2-3 liraya değil, 50 kuruş 25 kuruşa çay verilmeli. İnsanlar rahatlıkla gelebilmeli.” dedi.

banner619
Gündem 17.11.2016, 15:52
1722
AHLAKİ DEĞİL! YASAL DEĞİL! DOĞRU DEĞİL!

Düzce’de özel şahıslar eliyle işletilen belediyeye ait parklar muhalefetin gündeminden düşmüyor.

Geçtiğimiz temmuz ayında yapılan Belediye Meclis Toplantısı’nda oy çokluğu ile 10 yıllığına yeniden AK Partili İl Genel Meclis Üyesi Cahit Aydın’a verilen İnönü Parkı ile “Belediye Sosyal Tesisleri” adı altındaki Avni Akyol Parkı’nın özel sektör tarafından işletilmesine tepki gösteren

Vatan Partisi İl Başkanı Fethi Sönmez'den sonra bu kez CHP Düzce İl Başkanı Zekeriya Tozan belediyeyi sert dille eleştirdi. Sönmez ile benzer ifadeleri kullanan Tozan, yasal olmayan yollarla şahıslara verildiğini savunduğu parklara vatandaşların rahatlıkla gidemediğine dikkati çekti.

"İnsanlar rahatlıkla gelebilmeli"

"Parklar halkın olmalı" diyen Tozan, açıklamasını şöyle sürdürdü: "2-3 liraya değil, 50 kuruş-25 kuruşa çay verilmeli. İnsanlar rahatlıkla gelebilmeli zaman geçirebilmeli stres atıp hoş vakit geçirebilecekleri alanlar olmalı."

"Birileri ekonomik olarak kayırılıyor"

Parkların belediye tarafından halkın hizmetine sunulması gerektiğine vurgu yapan ve işletmeye veriliş şeklini eleştiren Tozan, şunları kaydetti: "Tamamen belediye ile siyasilerin ilişkisidir. Yandaşlara belirli bir yerleri ihalesiz vererek birilerini ekonomik olarak kayırmaktır. Bu ahlaki değildir, yasal değildir, doğru değildir. Bunları kabul etmiyoruz.CHP olmuş olsa oranın şartmanesini ortaya koyar ihalesini yapar rengini dinine diline ırkına bakılmadan hizmeti verecek olan kimse gelir o ihaleyi alır.Düzce'de maalesef bu anlayış yok."

"Fiyatlar pahalı"

Öte yandan birden fazla işletmenin bulunduğu şehrin göbeğindeki her iki park ile ilgili vatandaş cephesinden de 'Pahalı hizmet veriliyor' eleştirileri yapılıyor. Belediyenin işlettiği parklar gibi fiyatların makul seviyede olması gerektiği belirtilerek, bu konuda işletmelerin daha duyarlı olması isteniyor.

Yorumlar (29)
SED 5 yıl önce
HALK İÇİN HAKLI SÖYLEMLER..ACI OLAN İSE HALKDAN OLAN KİŞİLERİN ÇAY 50 KRŞ OLSUN DEYİNCE SEVİNMESİ GEREKİRKEN NEDEN MUHALAEFET OLUYOSUN..
seni sevmem 5 yıl önce
ama bu önerını sevdım ve sonuna kadar desteklıyorum.cahıt 20 yıldır ınonu parkında halk parka gıremez oldu 1 bardak çay ıçıp nefeslenemez oldu.
VATANDAŞ 5 yıl önce
keleş bırak artık vatandaşın cebini ya
, adam gibi buyuk otopark yap yada git
vatandaş 5 yıl önce
evet yapılsın vatandaşın olmalıdır.
İLKEM 5 yıl önce
ZEKERİYA BEY HALKIN LEHİNE BİRŞEY DEMEMİŞ AKSİNE HALKTAN YANA OLMUŞ.BAZI HALKDAN KİŞİLERDE VERYANSIN DEYİP BİZ 2 YADA 3 LİRA PARAYI SEVE SEVE VERİYORUZ YETERKİ PARKI İŞLETEN KAZANSI DİYOR..ECZANE İŞLERİNDEKİ İLAÇ FARKLARI DİREK DEVLETE GİDİYOR.ÖNCE ÖĞREN SONRA YAZDA ....
yeşil düzceli 5 yıl önce
Parkları Özel sektörde Kim yada Kimler işletiyor önce bir bunu araştırın .
Avni Akyol Parkındaki sözüm ona Belediye Sosyal tesisi .Belediye hangi şartlarda kaç yıllığına kime kiralamış. Kiracı kim gerçekte işleten kim bir araştırın bakın altından ne gibi yasadışı uygulamalar çıkacak. Resmi de görünen 1 Kiracı farklı kişilere ait 5 ayrı işletme var inanmayan gidip baksın.
Can . D 5 yıl önce
CHP COK BILIYO 75 SENEDE TEK BIR CIVI CAKMADI
Fındık kadar aklınız var 5 yıl önce
Fındık fındık fındık adam park bahçe der siz fındık, adam muhtar toplantısı yapar siz fındık Allah aklınızı korusun 3 ton fındığım var Allah bereket versin 29 bin lira para aldım bugün komşum 3 nüfus gece vardiyalı işte çalışıyor aldığı senede 15 bin
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın