banner851

banner614

AİLESİ KIZLARINI YAŞATMAK İÇİN DÜZCE HALKINDAN YARDIM İSTEDİ

Düzce’de, ölümcül SMA Tip1 hastası olan 10 aylık Zeynep bebek, minicik bedeniyle büyük zorluklar içerisinde hayata tutunmaya çalışıyor. Minik bebeğin ailesi, kızlarının tedavi ettirilebilmesi için Düzce halkının yardımlarını bekliyor.

banner619
Gündem 31.01.2021, 11:16 04.02.2021, 16:15
7643
AİLESİ KIZLARINI YAŞATMAK İÇİN DÜZCE HALKINDAN YARDIM İSTEDİ

Düzce merkeze bağlı Beyciler Mahallesinde yaşayan Gizem ve Semih Baykul çiftinin 10 aylık bebekleri Zeynep Sare Baykul, henüz 3 aylıkken Türkiye'de Gevşek Bebek Sendromu olarak bilinen Spinal Müsküler Atrofi (SMA) Tip 1 hastalığına yakalandı.

3 aylıkken kontrol için götürüldüğü hastanede SMA Tip 1 Hastalığı teşhisi konulan Zeynep bebeğin ailesinin, dünyaları başlarına yıkıldı. Zeynep bebeğin yurt dışında gen tedavisi olması için, ailesi Düzce halkına yardım çağrısında bulundu.

Zeynep bebeğin babası Semih Baykul, Öncü haber muhabirine yaptığı açıklamada, “Kızımız, 31.03.2020 tarihinde doğdu. Doğduktan birkaç ay sonra SMA tip 1 hastalığı teşhisi konuldu ve günden güne bu hastalık Zeynep’in kaslarını iyice güçsüzleştirdi. 6 aylıkken nefes kaslarının güçsüzleşmesi ile solunum sıkıntısı çekmeye başladı.  Boğazına trakeostomi açıldı, şuanda cihazlara bağlı nefes alabiliyor. Yurt dışında %95 oranında bebekleri iyileştiren Zolgensma adlı gen tedavisine ulaşmaya çalışıyoruz. Ülkemizden 21 bebek ulaştı bu ilaca ve hızla iyileşme görülüyor. Bizler de bu konuda Düzce halkının desteğini bekliyoruz. Zor bir hastalık, fakat çaresi olan bir hastalık, bu konuda Düzceli idarecilerimizin ve halkımızın desteklerinizi bekliyoruz” dedi.

Zeynep bebek için yardımda bulunmak isteyen vatandaşlar, "0555 011 53 18" numaralı telefondan ailesine ulaşabilirler. 

HABER: Savaş ARI

banner844
Yorumlar (3)
Ayse 8 ay önce
Rabbim şifa versin inşAllah
Abdullah 8 ay önce
Ya sen merhamet et!...
duzce 8 ay önce
sma hastalarinin tedavilerini devlet karsiladigini duymustum bir arastirin lutfen . Allah sifa versin minik kuzuya