banner851

banner614

AK PARTİ’DEN BÜYÜK ÖFKE

ABD Başkanı Donald Trump’ın Ortadoğu’da kaosa yol açacak Kudüs açıklamasının ardından AK Parti İl Teşkilatı adına konuşan İl Başkanı Hikmet Keskin, “Dünyadaki tüm Müslümanların, Türkiye’nin çağrısına kulak vererek Kudüs’e sahip çıkacağına inanıyoruz” diyerek Müslümanların kenetlenmesi için çağrı yaptı.

banner619
Gündem 08.12.2017, 17:10 10.12.2017, 10:42
1007

AK Parti Milletvekili Fevai Arslan, AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin, ilçe ve belde başkanları ABD Başkanı Donald Trump’ın Müslümanların ilk kıblesi Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıması ve beraberinde başlayan işgal hareketine tepki göstermek amacıyla basının karşısına geçerek ABD ve İsrail’e öfke kustu.

“Sürecin müspet bir sonuçla tamamlanması için dua ediyoruz”
Parti il binasında gerçekleşen basın açıklamasında konuşan AK Parti Milletvekili Fevai Arslan, “Bu sürecin müspet bir sonuçla tamamlanması için dua ediyoruz, çalışıyor ve gayret gösteriyoruz. Bugün elimizden gelen tüm İslam dünyasının bu konu ile ilgili fikrini ortaya koyması ve usule uygun protestolarını yapması gereğidir. Bu da yerine getiriliyor.” ifadelerinde bulundu.

“Bu karardan en kısa sürede dönülmelidir.”
Teşkilat adına açıklama yapan AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin ise Kudüs’ün Müslümanlar için önemine vurguda bulunarak şöyle konuştu:

“Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’ın hukuksuz Kudüs açıklaması, insanlık vicdanını yaralamış ve bölgemizdeki sorunları derinleştirmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımızın kesin şekilde ilan ettiği üzere Kudüs, tüm Müslümanların kırmızı çizgisidir. Bu, bölgemizde barışı ve istikrarı tehdit etmeye yönelik bir adımdır. Alınan kararın, İsrail ve Filistin toplumları arasındaki husumeti arttırmaktan başka sonucu olmayacaktır. Asla kabul edilemez gördüğümüz bu karardan en kısa sürede dönülmelidir.”

“Trump Ortadoğu’nun İsrail’den oluşmadığını bu hamle ile görecek”
Müslümanların iradelerini esir etmek isteyenlerin tarihte defalarca olduğu gibi yine hüsrana uğrayacaklarını dile getiren Keskin şu ifadelerde bulundu:

“Dünyadaki tüm Müslümanların, İslam İşbirliği Teşkilatı Zirve Dönem Başkanı olan Türkiye’nin çağrısına kulak vererek Kudüs’e sahip çıkacağına inanıyoruz. Diğer taraftan, Amerika Birleşik Devletleri’nin bu kararı, dünyada yaşanan adaletsizliğin yeni bir tezahürüdür. Bu hadise, Cumhurbaşkanımızın, küresel sistemin çarpıklıklarına ve adaletsizliklerine karşı uzun zamandır dile getirdiği “dünya 5’ten büyüktür” itirazının haklılığını teyit etmiştir. İslam’ın kalbine saplanmaya çalışılan bu hançere, ancak tüm Müslümanların iki elin parmaklarının kenetlenmesi gibi bütünleşmesiyle engel olabiliriz. Biz Müslümanlar olarak Kudüs davası ve ümmetin birliği için her türlü çabayı göstermeye, her türlü fedakârlıkta bulunmaya hazırız.”

Haber: Ö.YILMAZ

Yorumlar (17)
nsm 4 yıl önce
mavi marmara olayinda katrledilen 10 vatandasini secimlerde lehine malzeme yapip ardindan, 'bana mi sordunuz giderken' deyip onlari 2o milyon dolara satan zihniyete hizmet etmeyin, yoksa o katledilenleri tekrar öldürürsünüz. uyanin artik.
nsm 4 yıl önce
israile'e posta koyan, israil'in boynuna taktigi "yahudi cesaret madalyası" ni hala iade etmedi. niye acaba? gemi filo seferlerine bakin, bob'a bakin, hemen anlarsiniz. sürekli kandirilan biri sizi de sürekli kandiriyor, görün artik.
nsm 4 yıl önce
kudüs'ü taniyan trump'a sesleri cikmiyor, habire kahrolsun israil diye bagiriyorlar. bunun tek nedeni var: bu slogan hem trump'i rahatsiz etmiyor, hem de ak secmeni ihya ediyor, yani onun bile rantindalar. kudüs filan umurlarinda bile degil
Milli görüş 4 yıl önce
Yine kınayın,kürsüden ca kas atın,anlaşmaları iptal etmeyin,ayasofya hâlâ ibadete açılmasın,incirlik faal devam etsin.
Hocam bunlar bakkal dükkanı bile isletemez derdi :)
Milli görüş 4 yıl önce
Yine kınayın,kürsüden ca kas atın,anlaşmaları iptal etmeyin,ayasofya hâlâ ibadete açılmasın,incirlik faal devam etsin.
Hocam bunlar bakkal dükkanı bile isletemez derdi :)
düzceli 4 yıl önce
dolar ne oldu
Akıl 4 yıl önce
Biz Sabrımızı test etmeye kalkmayın diye diye adamlar kutsal yerlerimize kadar güneydoğu Yunanistan açıkları ordularını yığdılar.Siz de Sadece lüks arabalarınızda mekanlarınızda açıklama yapıp dua edip durun.Düşünün Allah niye kabul etmiyor
Veysel Bağcı 4 yıl önce
Dinleri işimiz gibi, işleri dinimiz gibi. Cengizhan , ben sizin gunahlarinizin bedeliyim. Demis. Sabah dan aksama kadar nasil yasiyorsak biz oyuz.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın