banner851

banner614

AKÇAKOCA DEVLET ACİLİ BÜYÜYOR

banner619

Akçakoca Yenimahalle Ketmenli Kavşağı mevkiinde yapılacak yeni devlet hastanesi inşaatının yaklaşık 3 yıl gibi bir sürede tamamlanacak olması nedeniyle dar bir alanda hizmet veren Akçakoca Devlet Hastanesi Acil Servisi'nin genişletilmesi kararı alındı. Yaklaşık 200 metre genişletilecek olan ve 'Arena Stili' hizmet verecek acil servisle ilgili konuşan Akçakoca İlçe Sağlık Müdürü Dr. Numan Çabuk, "İhale yakın zamanda yapılacak. En az 3-5 yıl burada acil hastalarımıza hizmet vereceğiz." dedi.

banner846
Gündem 02.10.2019, 15:50 02.10.2019, 16:49
1005
banner844
Akçakoca Devlet Hastanesi’nin Acil Servis Bölümü büyütülüyor. Yaklaşık 200 metre büyütülecek olan alanda aynı anda çok sayıda hekim ve yardımcı sağlık personeli hizmet verecek.

"Hastaların bekleme süreleri daha aşağılara çekilecek"
Acil servisin genişletilecek olmasıyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Akçakoca Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Muzaffer Haldun Çolak şunları söyledi:
"Hastanemizde halkımıza daha iyi hizmet verebilmek adına bizim acilimizin mevcut yapısını daha genişletme ihtiyacı doğdu. Böylelikle hem hastalarımızın bekleme sürelerini daha aşağılara çekebileceğiz, hem de kendi çalışan personellerimizi rahatlatabileceğiz. İl müdürlüğümüz ile koordineli bir şekilde hastanenin ön cephesine doğru 'Arena Stili' dediğimiz, hastaların daha hızlı bir şekilde muayene edilip daha hızlı sonuçlara varıldığı bir alan genişletilmesi yapılması planlanıyor. İnşallah onu da en kısa sürede sonuçlandıracağız."

"Yeni hastanenin yapılma süreci en az 3 yıl olacak"
Acil servis alanının büyütülmesi konusunda Akçakoca İlçe Sağlık Müdürü Dr. Numan Çabuk ise şu açıklamayı yaptı:
"Yeni hastanenin yapılma süreci başladı. Tabii bu uzun bir süreç olacak. Yeni hastanenin yapılma süreci en az 3 yıl olacak. O süreç içerisinde burası bir tedavi merkezi olarak hizmet verecek. Acil servisimizin genişletmesi için ihale yakın zamanda yapılacak. En az 3-5 yıl burada acil hastalarımıza hizmet vereceğiz."

"Yaklaşık 200 metrekare civarında bir büyütme yapacağız"
Akçakoca Devlet Hastanesi Acil Servisi'nin dar bir alan olması nedeniyle tek tek hasta alımı yapıldığını anımsatan İl Sağlık Müdürü Yasin Yılmaz da şu açıklamayı yaptı:
"Onun için binanın öne doğru büyütülmesi için bir ihale yaptık. Yaklaşık 200 metrekare civarında bir büyütme yapacağız. Diğer hastanelerimizde olduğu gibi Arena tipi 5 -6 hastanın aynı anda hizmet göreceği, ortada hemşire masasının olduğu güzel bir çalışma alanı oluşturacağız. Böylece dışarıda bekleme süresi azalmış olacak. Bir hasta muayene edilirken diğerine de başka bir doktor bakıyor olacak. Böylece bir sirkülasyon sağlamış olacağız."
Yorumlar (3)
Yasin & Numan 2 yıl önce
Olmadı Beyler bu vizyonla olmaz.5 yıldır yeni hastane yapılacak diye proje sunuyordunuz.Allah'tan m.vekili seçilmemiş, Düzce hepten bitermiş.Eski öküzü boyatıp yeni öküz diye sunup duruyorlar.
hasta 2 yıl önce
112 deki nöbet paraları ne oldu sayın müdür.asparagasmıydı.
vatandaş 2 yıl önce
Olmayan doktorlarla mı hastalara bakacaksınız. yeni hastane yaparak gereksiz bir israf yapmak yerine, hazır elinizde bulunan hastaneyi tam kapasite çalışır hale getirebilseniz daha verimli olur. Yeni hastanenin tam kapasite çalışır bir hastane olacağına zerre kadar inanmıyorum. En yakın örnek düzcedeki devlet hastanesi, En önemli bölümlerlerden biri olan kalp doktoru olmadığı için tüm Türkiyede haber oldu. Yazık boşa harcanan vatandaşın paralarına yazık. Umarım fitil fitil çıkar!...