banner851

banner614

AKÇAKOCA İÇİN KENETLENDİLER

banner619

Sel felaketinin ardından tüm Türkiye, Akçakoca ve Cumayeri için kenetlendi. Yanı başımızda yaşayan Bolulular da "Şimdi destek zamanı!" diyerek sosyal medya üzerinden "Tatilini Akçakoca'da yap, afet bölgesinin yarasını sar" paylaşımlarına başladı.

banner846
Gündem 22.07.2019, 15:52 23.07.2019, 19:23
4496
banner844
Düzce'ye bağlı Akçakoca ve Cumayeri ilçeleri 17 Temmuz akşamı tarihinin en acı felaketlerinden birini yaşadı.

Metrekareye 165 kilogram yağışın düştüğü Düzce, son 100 yılın en büyük sel afeti ile karşı karşıya kaldı. 3'ünün cansız bedenine ulaşılan kayıp vatandaşlardan 4'ünü havada, karada ve suda arama çalışmalarının devam ettiği şu günlerde Türkiye, Düzce için kenetlendi.

Sel ve heyelan afetlerinin ardından Düzce'nin iki ilçesine tüm Türkiye'den destek yağmaya devam ediyor. Devletin tüm imkanları ile seferber olduğu afetzede bölgelere, sadece kamu kurumları ve yerel yönetimler değil, sivil toplum kuruluşlarından vatandaşlara kadar toplumun her kesiminden maddi-manevi 'Yanınızdayız mesajı' geliyor.

Komşu il Bolu'nun halkı da Akçakoca'yı bu zor günlerinde yalnız bırakmamak için sosyal medya üzerinden destek olma çağrılarına başladı.

Dere yatağının taşması nedeniyle adeta denizle kent merkezinin birleştiği Akçakoca'nın yaralarını sarmaya bir nebze de olsa katkı sağlamak isteyen Bolulular, Düzce halkının her kötü günde yanlarında olduğuna işaret etti.

Sosyal medya üzerinden hızla yayılan paylaşımlarda, "Akçakoca'ya destek için Bolu halkı tatillerini Akçakoca'da yapmalı. Onlar bizim yanımızdaydı. Biz de onların yanında olmalıyız. İster çadırda ister küçük bir otel odasında ya da gününbirlik bir plajda... Unutmayın Akçakoca kapısı bize her zaman açık komşumuz." ifadelerini kullandı.Haber: C.ÜSTÜNER
Yorumlar (6)
ali bey 2 yıl önce
tatili akçakocada yapmak yerine tatil parasını akçakocanın köylerine gönderseler daha büyük fayda olur bence
Akçakoca 2 yıl önce
Akçakoca Bolu geçmişten gelen gönül bağı... Acısı sevinci ortak
Hamdi 2 yıl önce
Simdi ne alaka..tatillerini akcakocads yapacaklarmis..sel felaketi yasayan koylere bi faydasi varmi? Bende manevi ve maddi destek olunmali koydekilere.
Akcakocalı 2 yıl önce
İşte bu yüzden Akçakocalılar ve Bolular birbirini seviyor. Şurada Akçakoca haberlerinin altında Düzceliler neler yazıyor neler. Lafım herkese değil ama Akçakoca ve Düzce çok ayrı kafalar
Cahit türk 2 yıl önce
Bolulular akçakocayı ve akçakocalıları severler
Aa 2 yıl önce
Tatilin Akçakoca'da yapılması güzel bir eylem lakin bu sadece esnafa faysa sağlar. Afetten zarar gören köylülere faydası olmayacaktır. Devlet, bütün kesimi kucaklayan sağlam adımlar atmalıdır.
15°
parçalı bulutlu