banner851

banner955

‘AKÇAKOCA ÜVEY EVLAT’ PROPAGANDASI ARTIK BİTMELİ

Öncü Medya Haber Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, Yorumluyorum programının son bölümünde Akçakoca’da bulunan ve Ankara Büyükşehir Belediyesi bünyesinde yıllar içinde özerk bir yapıya dönüşen Maden Teknik Arama Kampı’nı masaya yatırdı. Ünsal, buranın Akçakoca ve Akçakoca turizmine hizmet etmesi gerektiğinin altını çizerek, “Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin misafirhanesi ve peki bizim Düzce Belediyesi'nin veya Düzce'deki bütün belediyelerin ortak olduğu BELTAŞ'ın bir misafirhanesi olamaz mı burası?” dedi.

Gündem 23.11.2021, 15:00 23.11.2021, 18:32
2232

Öncü Medya Haber Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, Öncü TV ve 100.2 Öncü Radyo ortak yayını Yorumluyorum programında pazartesi, çarşamba ve cuma günleri Düzce gündemine dair çarpıcı yorum ve tespitlerini aktarmaya devam ediyor. Ünsal, programın son bölümünde Akçakoca’da bulunan ve Ankara Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bulunan Maden Teknik Arama Kampı’nı masaya yatırdı.

‘Ankara BB ile özerk hale dönüştü’

Kampın yıllar önce turizmin hizmetindeyken artık özerk bir yapıya dönüştüğünü kaydeden Ünsal, “Akçakoca'da yıllar önce turizmin hizmetinde olan bir Maden Teknik Arama Kampı vardı. Akçakoca Öğretmenevi’nin hemen yanında, Esentepe’de çok güzel bir yerde nezih bir ortamda ve bu kamp o dönem Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na verildi. Bu da tabii o zaman çok büyük bir hizmet olarak görüldü. Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin organize ettiği öğrenciler burada yaz kış kamplarına yapar ve eğitime bir katkı sunardı. Buranın suyundan ekmeğine her şey Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden gelmeye başladı. Özerk bir yapı gibi oldu. Hiçbir şekilde bir Akçakoca'nın girip de orada çay içe bildiği veya bir herhangi bir şekilde girilen bir yer olmadı.” dedi.

‘Vatandaştan izole bir hale geldi’

CHP heyetinin Ankara ziyaretinde de konunun gündeme geldiğini belirten Ünsal, “Tamamen böyle izole edilmiş, oradan farklı bir boyuta geldi. Zaman içinde tabii bu şekilde devam etti. Şimdi geçtiğimiz günlerde CHP Düzce Teşkilatı’ndan heyet Ankara'yı ziyaret etti. Akçakoca İlçe Başkanı Tuğrul Abanoz, Kemal Kılıçdaroğlu'na burayla ilgili kısa bir bilgi sundu. Güzel de haber verdiler. Sayın Kılıçdaroğlu, CHP İl Binasına gelecek açılışını yapacak. Olabilir, gayet de güzel olur. Bir Genel Başkanın Düzce'ye gelmesi iyi. Tuğrul Bey dedi ki, buranın öğrencilere yönelik ve çok da iyi bir şey olmadığını söyledi. Yani tabiri caizse talep ettiğine göre buranın bir dinlenme tesisi, misafirhane gibi yapılmasını talep etti. Sayın Kılıçdaroğlu'ndan bunu talep etti. Bu da Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mansur Yavaş’a sunulacak.” diyerek yeni bir sürecin başlayacağını söyledi.

MTA, BELTAŞ’ın misafirhanesi olabilir’

Buranın Akçakoca ve Akçakoca turizmine hizmet etmesi gerektiğinin altını çizen Ünsal, “Zaten işin doğrusuna baktığınız zaman öyle bir yerin Akçakoca turizmine, kamusal turizme hizmet etmesidir. Devamı noktasında bir yapıyla devam etmesi gerekirken zaten yapılan iş çok da ahım şahım doğru da bir şey değil. Yani olmadığını gördük en azından. Şimdi burası misafirhane kim misafir edilecek burada? Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin misafirhanesi ve peki bizim Düzce Belediyesi'nin veya Düzce'deki bütün belediyelerin ortak olduğu BELTAŞ'ın bir misafirhanesi olamaz mı burası? Evet, olabilir, tüm belediyeler ortak çünkü buraya. Burası biraz daha Akçakoca-Düzce muhabbetinin oluşmasına sebep olamaz mı olabilir? Ankara Büyükşehir'in veya İstanbul Büyükşehir veya herhangi bir kurumun olacağına burası Düzce’nin olsun. Bu şekilde bir hizmete dahil olsun daha güzel olmaz mı? Bu fikri bize bir büyüğümüz söyledi.” diye konuştu.

‘Ülkeyi yönetenler Vilayetler Konağı’na gelecek’

Vilayetler Konağı gibi bir tesis varken buranın misafirhaneye dönüştürülmesinin anlamlı olmadığını kaydeden Ünsal, “Şimdi kimi misafir edecek? CHP İlçe Başkanı veya CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediyesi burada kimi misafir edecek. Zaten Vilayetler Konağı ile Kalkın Plajı’nda çok güzel bir konsept ortaya çıktı. Mükemmel olacak orası inşallah mülkiyeliler, Türkiye'yi yöneten isimler orada gelip tatilini yapacak. O Ankara, bürokrasisini boşluğu orada bir alan doldurulacak. Peki, Maden Tetkik Arama’nın bu kampının neyin misafiri olacak? Kim misafir olsun?” diye sordu.

‘Akçakoca Düzce arasında köprüler kurulmalı’

BELTAŞ bünyesinde atılacak bir adımın Akçakoca-Düzce kucaklaşmasını pekiştireceğini söyleyen Ünsal, “Burada eskiden Düzce ilçe iken bir dağın üstü vardı. Dağın altı vardı. Dağın üstü Bolu, dağın altı Düzce bu kavga vardı. Bugün gerek Bolu Belediye Başkanının söylediği bir husus var. Yığılca’yı, Akçakoca’yı Bolu'ya bağlayacağız diye bir ses. Akçakoca ile Düzce zaten et kemik olmuş. Birkaç eksikler var. Yumuşaması lazım. Birkaç boşluklar var, doldurulması lazım. Birkaç köprüler var, kurulması lazım. Yani Akçakoca'daki insanların Düzce hizmeti bize getirmiyor, propagandasını bitmesi lazım.” dedi.

‘Bu yapının bu bölgenin insanına hizmet etmesi hem farz hem vacip’

Tüm belediyelerin ortağı olduğu BELTAŞ bünyesinde atılacak bir adımla konsept turizmin Düzce2ye kazandıracağını belirten Ünsal, “Ankara Büyükşehir Belediyesi, başka bir yerden bir yer baksın. Ama bu tesis Akçakoca içindeki olan bu tesis. Anlamına uygun amacına uygun. Özellikle de Düzce ile Akçakoca’yı, Yığılca’yı, Gümüşova'yı, Gölyaka'yı birbirlerine kenetleştirecek daha güzel bir uyum içinde olacak. Daha bir muhabbetin doğacağı bir şekilde gelmesi lazım. Yani orada misafir edeceğiz deyip de orayı farklı bir amaçla yine Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin veya İstanbul'un veya bir yana bırak bu belediye varsa bizim belediyemiz var. Zaten güçlü belediyemiz var. Bunun bu şekilde olmasında fayda var. Bunu ben tahmin etmiyorum ki. Gerek Akçakoca'nın gerek Düzce'nin belediye başkanları veya siyasi idare ve irade sahipleri buna karşı çıktı. Ama bu tesisin, bu yapının, bu bölgenin insanına hizmet etmesi hem farz hem vacip tabiri caizse Düzce'de deniz Akçakoca'da var. Doğa işte Gölyaka'da Kaynaşlı da yaylalar var. Bu ikilemin konsept bir turizm haline gelmesi için biliyorsunuz 2021 yılı zaten turizm yılı ilan edildi. Turizm yılında bunun böyle bir amaca hizmet etmesinde memleket adına, turizm adına, Akçakoca adına, Düzce adına bağlılık adına muhabbet adına güzellikler adına ne adına derseniz deyin o adına.” dedi.

PROGRAMIN TAMAMINI İZLEMEK İÇİN

FACEBOOK için TIKLAYIN

YOUTUBE için TIKLAYIN

banner844
Yorumlar (7)
cafeci 1 yıl önce
hadi ordn akçakoca başkanı ona buna izin verir başka görüşlere izin vermez..Siz bi Sahildeki Bahçe kafenin bahçe üzerine eklettiği çatıyı daha yeni etlettiği ucube eklentiyi kaldırım tarafına eklediği tahtadan duvarı söktüremediniz..eee aynı kafan onlar.
Kaan 1 yıl önce
Sadullah efendi Melih Gökçek Başkan iken niye yapamadın bu konuşmaları. Şimdi Mansur Yavaş Başkan oldu ya atıp tutarsın böyle.
Düzcelii 1 yıl önce
bizim başkan bişey yapamayacak mansur başkan burayıda güzelleştirir.
Yeşil Düzceli 1 yıl önce
Belediye Melih Gökçe zamanındayken niye yazmadın belediye CHP ye geçkincemi aklına geldi
Emin 1 yıl önce
Çüşşş! Bu kadar cahillik ancak gavurda olur! Ulan siz kimsiniz yeni yeni farz uyduracak! Haddinizi bilin. Değilse bile dininizi açıklayın. Müslüman olan bu lafı etmez
şenay karaoğlu 1 yıl önce
NE OLDU YILLARCA YANDAŞ MELİH GÖKÇEK İDARESİNDEN ÇIKIP MANSUR BAŞKANA GEÇİNCE Mİ SAHİPLENDİNİZ MTA YI
Mansur başkan 1 yıl önce
Yaparsa Mansur Başkan yapar
Yeni Sayımız