banner851

banner614

AKÇAKOCA'YI UÇURACAK PROJE!

Akçakoca'ya yat limanı kazandırılması için Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü öncülüğünde başlatılan çalışmalar hızla ilerliyor. Beraberinde Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Altyapı Hizmetleri Genel Müdürü Erol Çıtak ile ilçeye gelen Bakan Özlü, önce 15 Temmuz Demokrasi Parkı'nın temel atma törenine katıldı ardından Akçakoca Belediyesi'ne geçerek, yat limanı ve balıkçı barınağı projelerine ilişkin bir değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi. Yat limanına dönüştürülecek mevcut balıkçı barınağının batısına yapılacak yeni barınak için 21 Kasım'da etüt projenin ihaleye çıkacağı öğrenildi.

banner619
Gündem 30.10.2016, 17:27
8091
AKÇAKOCA'YI UÇURACAK PROJE!

BAKAN SÖZÜNÜ TUTUYOR

Adaylık döneminde hayata geçirme sözü verdiği Akçakoca'ya yat limanı projesini ne milletvekili seçilince ne de bakanlık görevine getirildiğinde askıya aldı. Vaad edildikten sonra tozlu raflardan indirilmesi beklenen bir çok projenin aksine Bakan Özlü, Düzce'deki vatandaşlara ne söz verdiyse yerine getirmek için bizzat girişimlerde bulunuyor. Bunun son örneği bugün Akçakoca'ya yaşandı.

BELEDİYEDE ÖNEMLİ TOPLANTI

Değirmenağzı mevkiinde belediye tarafından yaptırılacak olan 15 Temmuz Demokrasi Şehitler Parkı'nın temel atma törenine katılmak için ilçeye gelen Bakan Özlü, sadece törene katılmadı. Titizlikle üzerinde durduğu Akçakoca Yat Limanı ve Akçakoca Balıkçı Barınağı projelerinin son durumunu değerlendirmek için beraberinde Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Altyapı Hizmetleri Genel Müdürü Erol Çıtak'ı da getirdi. Temel atma töreninin ardından Akçakoca Belediyesi'ne geçen Bakan Özlü, Altyapı Hizmetleri Genel Müdürü Erol Çıtak ve Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici ile yat limanına dönüştürülmesine karar verilen mevcut barınağın taşınması için önce Limoncuk ardından Melenağzı Köyü'ne yapılması kararlaştırılan yeni balıkçı barınağı projesini görüştü. Edinilen bilgilere göre; yeni barınak için 21 Kasım'da etüt projesi ihaleye çıkacak. Barınağın yeni yerine taşınması ile birlikte ise mevcut alanda yat limanı projesi için kazma vurulacak.

AKÇAKOCA “YAT TURİZMİ” İLE TANITILACAK

Öte yandan söz konusu projeler, Karadeniz'in parlayan yıldızı Akçakoca'da turizmin geliştirilmesi açısından da önem taşıyor. Özellikle Ege ve Akdeniz'de yaygın olan yat turizminin liman projesi sayesinde ilçede başlayacak olması, tanıtıma büyük katkı sağlamakla birlikte prestiji de arttıracak. Sektörün gözünün Akçakoca'ya çevrilmesini sağlayacak olan modern yat limanı hem yerli hem de yabancı turistlerin turlarla ilçeye gelmesine olanak tanıyacak. Ayrıca eski bir barınak olmasına bağlı olarak ilçenin göbeğinde hoş bir görüntü sergilemeyen mevcut balıkçı barınağının yeni bir yere kavuşması hem balıkçıların daha iyi şartlarda bir yere kavuşması hem de yat limanına dönüşecek olması yönünden bir taşla iki kuş vurulması demek olacak.

Yorumlar (16)
Vatandaş 3 yıl önce
Akcakoca ya da çevresinde koy mu varda yat limanı yapıyorsunuz insanlarla dalga geçmeyin. Gençlere iş imkanı sunacak projeler getirin. Hastanede doktor durmuyor bunları çözün önce
Ünal İşgören 5 yıl önce
ARKADAŞLAR
Biraz eleştirirken akıllı insaflı olun.Neymiş zenginler gelecekmiş bize neymiş.O gelen zenginler gelecek Akçakocada alışveriş yapacak mazotunu alacak vs esnaf kazanacak ilçe zenginleşecek buna aklınız ermiyormu?
AKÇAKOCA 5 yıl önce
ALLAH ISLAH ETSİN YATIRIM DEDİKLERİ BU MU ZENGİNE YER AÇMAK HALK EVET HALK DİYE BİR KAVRAM VARMIYDI ACABA SAYIN BAKANIN LİBARATÜRÜNDE
Can . D 5 yıl önce
ISDENIRSE AKCAKOCANIN KADERI CEVRESI DEGISIR MODERN AKCAKOCA OLUR VE AKCAKOCAMIZA SAILLERDE PISLIKDEN GECILMIYO KUM TEMIZLEME ARACI ALMAK LAZIM VE SAIILERDE DUS KABIN TUVALETRLER MODERN OLMASI LAZIM YINEDE BASKANA BURAVO ILGILENDIGI ICIN
düzceli 5 yıl önce
sayın bakanımız beyefendi kişiliği ile türkiye siyasetine ve özellikle de düzcemize çok büyük katkılar sağlıyor inşAllah daha uzun yıllar sürer bu güzel atılım...
Ahmet 5 yıl önce
Şimdiye kadar Akçakoca'ya yat limanı yapılmalı idi. Yat Limanı Akçakoca'ya çok şey kazandırır. Zengin Turist gelir. Sayın Bakana çok teşekkürler.
veli 5 yıl önce
Sayin bakanim kentsel donusum ne oldu bu cok onemli konu cok acil konu bu
mesut 5 yıl önce
bişeyler yapıldıgını görmek güzel buda gerekli balık barınagı güzel bi görüntü vermiyo sonucta
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın