banner851

banner614

AKÇAKOCA’YA ART ARDA MÜJDELER

banner619

Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz'ın Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar ile bir araya geldiği görüşmeden eğitim yatırımları açısından müjdeli karar çıktı. Buna göre Akçakoca'da üniversiteye bağlı olarak 6 bölüm daha açılacak.

banner846
Gündem 23.01.2020, 11:33 23.01.2020, 14:43
1256
banner844
Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’a iade-i ziyarette bulundu. Rektörlük binasında gerçekleşen ziyarette, üniversite kenti olma yolunda Akçakoca'daki eğitim yatırımları değerlendirildi. Yapılan görüşmede, 2020-2021 eğitim yılında Akçakoca’ya 6 yeni bölümün daha açılacağı müjdesi verildi.
Çakar, yaptığı açıklamada Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksek Okuluna Gastronomi, Turizm Rehberlik ile Rekreasyon bölümü; Akçakocabey Siyasal Bilgilere ise, Siyaset Bilimi, Yerel Yönetimler ve Uluslararası İlişkilerin İngilizce bölümlerinin açılacağını söyledi. Talep ettikleri 6 bölüm için Yüksek Öğrenim Kurumu (YÖK)‘nda sunum yaptıklarını ifade eden Rektör Çakar, 2020-2021 eğitim yılında söz konusu bölümlere öğrenci alınacağını belirtti.
Üniversite ile şehir işbirliğinin önemine değinen Başkan Okan Yanmaz, Rektör Çakar’ın müjdeli haberlerinden duyulduğu memnuniyeti dile getirdi. Başkan Yanmaz, “Rektör hanıma teşekkür ediyorum. Söz verdiniz, yaptınız. Belediye olarak Akçakoca’yı tercih eden öğrenci kardeşlerimizin rahat etmeleri için üniversite yolunda 18. madde uygulaması yaptık.“ dedi.
Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz, çevre yolu kenarında bulunan karayolları arazisini kiraladıklarını ve o alanda üniversite öğrencilerinin sosyal aktivitelerini arttıracakları basketbol, voleybol ve futbol sabaları yapacaklarını ifade etti.
Yorumlar (2)
Universiteli 1 yıl önce
Rektör hanim bence once Duzce universitesine bölûm acmali Cografya bolumu bile yok yani
Dikkat 1 yıl önce
Desenize en çok İşsiz Düzce ünivwrsitesinden çıkacak! Artık üni örzunu değil fabrika lazım. Hetkes üniversiteli ama herkes aç işsiz bekar.
27°
az bulutlu