banner851

banner614

Akçakoca’ya heyelan Ödeneği...

Afet İşleri Genel Müdürü Mustafa Taymaz, Akçakoca sahilinde evleri tehdit eden heyelan için ödenek çıkarıldığını söyledi.

banner619
Gündem 06.05.2008, 17:00
214
Akçakoca’ya heyelan Ödeneği...

Afet İşleri Genel Müdürü Mustafa Taymaz, Akçakoca sahilinde bazı evlerde yaşayan vatandaşların korkuya kapılmasına neden olan heyelan için ödenek çıkarıldığını müjdeledi.

 

2007 yılında Düzce'nin Akçakoca İlçesi Kale mevkiinde,üzerinde Belediye'ye ait yol ve evlerin bulunduğu mevkide heyelan yaşandı.50 metre boyunda 50 metre eninde yaşanan heyelan nedeniyle ilk olarak yol uçtu ve ardından bir müddet sonra 2 evin dış duvarını yıkılmasına neden oldu.

 

 Afet İşleri Genel Müdürü Mustafa Taymaz, Heyelan nedeniyle mevkide bulunan konutların tehlike altında olduğunu belirterek,''Bayındırlık ve İskan Bakanlığına bağlı ekiplerce yapılan araştırma ve inceleme sonrasında, geçen yıl Akçakoca Belediyesine tehlikenin ortadan kaldırılması amacıyla 50 bin YTL gönderdik,bu ay içersinde ise 150 bin YTL daha gönderiyoruz.Amacımız tehlikenin ortadan kaldırılmasını sağlamaktır.Heyelan alanında dolgu yapılarak tehlike en kısa zamanda giderilmesi sağnacaktır''diye konuştu.

Yorumlar (0)