banner851

banner955

Akıllı Kartlarla Daha Hızlı Hizmet

Toplu taşıma hizmetlerinde kullanılamak üzere alınan otobüslerde bulunan akıllı kart özelliği için kart satış noktaları kuruluyor.

Gündem 04.12.2009, 16:53
213
Akıllı Kartlarla Daha Hızlı Hizmet
banner1032

Toplu Taşıma hizmetlerinde kullanılmak üzere alınan 18 otobüste bulunan Akıllı kart sistemi için kart satış noktaları kuruluyor. Ilk olarak bugün şakuş köprüsü yanında bulunan otobüs durağının yanına kurulan kart satış noktası önümüzdeki hafta içerisinde Ziraat Bankası önünde bulunan otobüs durağının yanında da yerleştirilecek. İhale usülü ile özel bir firma tarafından yerleştirilen kart satış noktaları Düzce'de toplam iki yerde hizmet verecek.

Akıllı kart satış ve dolum büfesi diye adlandırılan bu satış noktaları ay sonuna kadar vatandaşların hizmetine girecek. Kurulan bu büfelerin yanınında bulunacak olan cihazlar para karşılığı 7 gün 24 saat hem satış hemde dolum için vatandaşın hizmetinde olacak. Otobüslere binerken bu akıllı kartları cihaza tutarak içine daha önceden yükledikleri paraları kullanacak olan vatandaşlar, uygulamanın başlamasını merakla bekliyor. Hemen hemen her ilde kullanılan bu akıllı kartların düzcedeki adı"Kart 81" olarak adlandırılacak.

Yorumlar (0)
15
kapalı