banner851

banner614

“AKRABA VE KOMŞU ZİYARETLERİNE ARA VERİN”

Düzce Valisi Cevdet Atay, Düzce’de artan Koronavirüs vakalarına karşı vatandaşların alınan tüm tedbir ve kurallara uymaları konusundaki çağrısını yeniledi. “Bugünlerde çok fazla bir araya gelme zamanı değil” diyen Vali Atay, vatandaşların akraba ve komşu ziyaretlerine gitmemeleri konusunda uyardı.

banner619
Gündem 04.11.2020, 17:52
3058

Tüm dünya genelinde etkisini sürdüren ve küresel çapta büyük bir kabusa dönüşen Yeni Tip Covid-19 salgınında tehdit devam ediyor. Türkiye’de Sağlık Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı başta olmak üzere, devletin tüm kurumları teyakkuz haline mücadele çalışmalarını sürdürürken, özellikle normalleşme süreci ile birlikte vatandaşların alınan tedbir ve kurallara uymaması, vaka sayısındaki artışa neden olmaya devam ediyor.

Düzce’de vaka sayılarının hızla artması üzerine Düzce Valisi Cevdet Atay, vatandaşların kalabalık ortamlardan uzak durmaları konusunda uyarılarda bulundu. Vatandaşlardan özellikle akraba ve komşu ziyaretleri yapmamalarını isteyen Vali Atay, “İlimizde, dünyada olduğu gibi, dünyada bütün ülkelerde olduğu gibi, bu vaka artışları maalesef devam etmekte. Bizde de artışlar söz konusu. Arkadaşlarımız soracaklar ben hemen şimdiden söyleyeyim. Lütfen kurallara uymaya devam edelim. Burada da sizlere önemli görevler düşmekte. Sizde sabah çocuklarınızı okullara gönderirken, eşinizi işe gönderdikten sonra lütfen uyarın, herkes maskesini taksın. Akrabalarınızı uyarın. Bugünler çok fazla bir araya gelme zamanı değil. Bu projeden sonra mümkün olduğunca akraba ziyaretlerini, komşu ziyaretlerini öteleyelim arkadaşlar. Bu süreci daha iyi atlatmak için biraz daha dikkat edelim. Lütfen saat 10’dan sonra işyerlerimizin kapanması ile ilgili talimatı bugün de yayımladık. Bundan sonra tüm işyerlerimiz bu kurallara uyacak. Toplu taşımalara binerken lütfen dikkat edelim. Kalabalık ortamlardan uzak duralım. Fazla kalabalık olan yere girmeden, bir kere değil iki kere üç kere düşünelim. İnşallah hep beraber bu süreci atlatacağız diye düşünüyorum” diye konuştu.

Yorumlar (3)
devletin valisi 11 ay önce
vatandaş olarak görüşüm , bilim insanından vali olsun
Vatandaş 11 ay önce
Sayın valim, ne kadar anlatsana bu millet anlamıyor, eğitim şart, ne olur birgün de 4,murat gibi tedbili kıyafetle sokağa çıkıp, emniyet ve zabıta ekipleri tarafından denetim gereğince yapılıyormu, ceza uygulanıyormu bir baksanız
Ali 11 ay önce
Sn valim dönüşümlü çalışma gelsin artık, virüs normalken esnek çalışan kurumlar vakalar artınca normal çalışmaya döndü, müdürlükler ne yaptığını bilmiyor