banner851

banner614

Alan'dan TSO'ya Sigara Yazısı

banner619

Sigara yasağının başlamasının ardından kapalı alanlarda sigara içme yasağı getirilmişti. Konuyla ilgili Vali Yardımcısı Miktat Alan, TSO'ya gönderdiği yazıda yasakla ilgili önemli noktalara değindi.

banner846
Gündem 20.01.2011, 17:54
267
Alan'dan TSO'ya Sigara Yazısı
banner844

Vali Yardımcısı Miktat Alan tarafından Ticaret ve Sanayi Odası'na gönderilen bir yazı ile, kapalı alanlarda sigara yasağı ile ilgili sağlık bakanlığınca yapılan denetimlerde bazı eksiklik ve yanlışlıklar saptandığı, üyelerin ağır cezalara maruz kalmamaları için gerekeni yapmaları konusunda uyarılması istendi. Yazıda, kapalı alan olarak belirlenen bazı mekanlarda yan yüzeylerde ve tavanlarda açılı-kapanır sistem kullanıldığı, ancak bu sistemlerle kapalı alan mahiyetindeki bu yerlerde sigara içilmemesi kuralının ihlal edildiği bildirildi.

4207 sayılı Tütün Ürünlerinin Zararlarının Önlenmesi ve Kontrolü Hakkındaki kanunun 2. maddesinde tütün ürününün tüketilmesinin yasaklandığı açık ve kapalı alanlar belirlenirken, Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan denetimlerde bazı eksiklik ve yanlışlıklar saptandı. Vali Yardımcısı Miktat Alan Ticaret ve Sanayi Odası'na gönderdiği yazı ile, üyelerin ileride oluşabilecek ağır cezalara maruz kalmamaları konusunda uyarılmalarını istedi.

Haber; R. BAL

Yorumlar (0)