banner614

ALBAYRAK'IN İSTİFASIYLA İLGİLİ SESSİZLİK BOZULDU

banner619

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın görevden af talebinin kabul edildiğini duyurdu. Duyuru İletişim Başkanlığı’nın Twitter hesabından yapıldı.

banner846
Gündem 09.11.2020, 22:27 09.11.2020, 22:30
3551
ALBAYRAK'IN İSTİFASIYLA İLGİLİ SESSİZLİK BOZULDU
banner844

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’ndan, Bakan Berat Albayrak’ın istifasıyla ilgili açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Bakan Berat Albayrak’ın istifasını kabul ettiği bildirildi. İletişim Başkanlığı’nın resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamada, “Bilindiği gibi, 8 Kasım 2020 Pazar akşamı, Hazine ve Maliye Bakanımız Berat Albayrak, sosyal medya hesaplarından birinde sağlık nedenleriyle görevden altını isteyen bir açıklama yayınlamıştır. Cumhurbaşkanımız tarafından yapılan değerlendirme sonunda, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın görevden af talebi kabul edilmiştir” ifadeleri kullanıldı.

İletişim Başkanlığı’ndan yapılan açıklama şöyle:

Türkiye'nin Cumhuriyet tarihindeki en büyük yönetim reformu olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçişin ardından Sayın Cumhurbaşkanımız kabinesini kurarak, milletimizin takdirine sunmuştur. Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından kabinede yer verilen bakanlarımız, 10 Temmuz 2018 tarihinde Meclis'te yemin ederek resmen görevlerine başlamışlardır. Daha önceki hükümette Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı yapan Istanbul Milletvekili Berat Albayrak, Cumhuriyetimizin 66'ncı Hükümeti olalı bu kabinede, Hazine ve Maliye Bakanı olarak yer almıştır. Bölgesel ve küresel siyasi krizlere ilave olarak koronavirüs salgını sebebiyle gelişmiş devletlerin dahi ciddi ekonomik sıkıntılar yaşadığı bir dönemde, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın gayretleriyle ülkemiz, bu kritik süreçte olabilecek en az hasarla yoluna devam etmiş, sayın bakanımızın başarıları sayın Cumhurbaşkanımız tarafından takdir edilmiştir.

Bilindiği gibi, 8 Kasım 2020 Pazar akşamı, Hazine ve Maliye Bakanımız Berat Albayrak, sosyal medya hesaplarından birinde sağlık nedenleriyle görevden altını isteyen bir açıklama yayınlamıştır. Cumhurbaşkanımız tarafından yapılan değerlendirme sonunda, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın görevden af talebi kabul edilmiştir.

Yorumlar (8)
İsmet 8 ay önce
Allah a çok şükür. Anamız ağladı kaç yıldır
Ali 8 ay önce
Neyi başarmış neyi taktir etmiş cumhurbaşkanı.Hepsi yalan enerji bakanı ikende uçuyorduk şimdide hatta ivme kazandık.İnsanları aldatmayın.İşi ehline vermezsen böyle fakirleşiriz.
Resul İnan 8 ay önce
' istifa ' tek taraflı işleyen bir mekanizmadır. İstifa eden gider zaten onay beklemez makamdan, 27 saat düşündüler ' af talebi ' söz öbeğini yaratabildiler
Eski Düzceli 8 ay önce
E Oldu mu şimdi Damat Bey. Ne güzel Ekonomik Masallar anlatıyordun millete
Şimdi Küstüm Oynamıyorum diyorsun ayıp ama senin yaptığın.
Koltuğun yaptığı!!! 8 ay önce
Damat zirvede bıraktı. Yalnız boş koltukla birlikte dövizde günlük gerileme oldu. Koltuk kendi kendine daha başarılı sanırım. Damat etkisiz eleman gibi gelmiş olabilir mi? Aynı şeyi şu CHP genel başkanı da değerlendirsin. Bıraksın artık. Başarısız muhalefet ne de olsa.
İstifa yöntemi ilginç 8 ay önce
Soylu gibi yapmadı bu sefer? Çünki Süleyman Soylu’yu bu halk yedirmedi. Kendisi de biliyordu damadın açıklamalarından, gidişattan, yönetim şeklinden beceriksiz olduğunu, kendisi ve tabanı da rahatsızdı. Değişimi ve yöntemin bu şekilde olmasını da kendisi belirtti. Damatta uyguladı.
Bebek 8 ay önce
Adamın yeni doğmuş bebegine kufur eden zihniyetten ıraz yorulmuş. Kına yakarlar abd başkanı ne dedi muahlefeti birleştirip erdoğan i devirmek lazım...baskanimiza sahip çıkma zamanı
Vatandas 8 ay önce
En hayırlısı olmuş. Demekki muhalafet hakliymis
19°
parçalı az bulutlu