banner614

“ALINAN TEDBİRLER YERİNDE FAKAT BİZ DUYARLI DEĞİLİZ”

banner619

Düzce'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında sıkılaştırılan denetimler devam ediyor. Kentte yayaların yoğun olarak kullandığı İstanbul ve Gaziantep caddeleri, Anıtpark ve Valilik meydanları ile Spor Sokak'a girmek isteyenlerin HES kodu sorgulandıktan sonra ateş ölçümü yapılıyor.

Gündem 03.12.2020, 17:15
2291
“ALINAN TEDBİRLER YERİNDE FAKAT BİZ DUYARLI DEĞİLİZ”
banner785

Düzce'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında sıkılaştırılan denetimler devam ediyor. Salgının önlenmesi ve bulaş riskinin azaltılması amacıyla alınan tedbirler kapsamında kolluk kuvvetleri ve belediye ekiplerinin çalışmaları sürüyor.

İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, sokağa çıkma kısıtlaması saatlerindeki uygulamaların dışında da yoğunluğun yaşandığı pazar yerleri ve alışveriş merkezlerinde salgın kurallarını denetliyor.

Ekipler, toplu taşıma araçları, bakkal, berber, şarküteri gibi birçok işletmede maske, hijyen ve mesafe kurallarının uygulanıp uygulanmadığını kontrol etmenin yanı sıra fabrika ve otellerde de bilgilendirme çalışmalarını yürütüyor.

Yayaların yoğun olduğu noktalarda HES kodu sorgulanıyor

Düzce'de yayaların yoğun olarak kullandığı İstanbul ve Gaziantep caddeleri, Anıtpark ve Valilik meydanları ile Spor Sokak'a girmek isteyenlerin HES kodu sorgulandıktan sonra ateş ölçümü yapılıyor.

Salgın nedeniyle dezenfeksiyon çalışmalarını sürdüren Düzce Belediyesi ekipleri, bu süreçte vatandaşların da ihtiyaçlarını karşılıyor.

Vatandaşlar yeni alınan Kovid-19 tedbir kararlarından memnun

Düzce'de yaşayan Semih Bülbül, koronavirüsle mücadele anlamında alınan tedbirleri yerinde bulduğunu söyleyerek, "Tedbirler vatandaşları koruyor ve salgının yayılmasını önlüyor fakat biz esnafız bizleri de maddi anlamda birtakım zorluklar yaşıyoruz." dedi.

Alınan tedbirlerin iyi olduğunu dile getiren Ömer Sert, mesafe, maske ve hijyen kurallarının önemli olduğunu vurgulayarak, "Alınan tedbirler yerinde fakat biz vatandaş olarak çok duyarlı değiliz. 'Yeterli seviyede dikkatli miyiz, tedbirli miyiz?' soru işareti. Biz vatandaş olarak önce kendimiz kurallara riayet edelim ki yetkililere de yardımcı olalım." diye konuştu.

Mehmet Zeynel de devletin aldığı kararları çok yerinde bulduğunu fakat vatandaş olarak bu kurallara uyma konusunda sıkıntı yaşandığını aktararak, kısıtlamanın genişletilmesini istedi.

Cadde ve sokaklar yıkanıyor

Öte yandan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında Düzce Belediyesi’ne bağlı temizlik ekipleri, kentteki çeşitli caddelerde ortak kullanım alanlarının yanı sıra camiler, pazar yerleri, minibüsler ve çocuk oyun parkları, çöp konteynerleri, atık maske ve eldiven kutularını dezenfekte ederken, cadde ve sokakları belli aralıklarla yıkıyor.

Yorumlar (11)
Ayşe Emiroğlu 2 ay önce
Bu uyarının altına''Yayalar lütfen yolun ve kaldırımın sağ tarafını kullanın'' ifadesinin eklenmesi gerekli.Karşıdan gelene yol hakkı verilmiyor
hamza 2 ay önce
Camilerin abdesthanelerinden de bulasiyor hijyen 0
Eski covidli 2 ay önce
Ben dahil 5 kişilik ailem ve çevremde olanların hiçbirimizde ateş olmadı. Yani neyi ölçüyorsunuz. Zaten ateşi 38 ve üzerinde olan adam orada gezecek hali olmaz. Bilgi vereyim dedim.
Vatandaş 2 ay önce
Bankaya gittim istanbul caddesine ama polis sadece ateşimi ölçtü hes kodu filan soran olmadı
Emre 2 ay önce
Kimse kusura bakmasın da ara sokaklardan çok rahatça giriliyor şehir merkezine ne hes kodu ne ateş ölçümü
"Aziz Türk Milleti 2 ay önce
Alınan önlemlere rağmen (O önlemlere önlem denirse) vaka artışı tavan yapıyorsa tepedekiler sizinle bir şey geçiyordur. siz anladınız onu.
Duzceli 2 ay önce
Daha bu aksam girdim istanbul caddesine hes kodu falan soran olmadi yalandan ates olcumu yapiliyo bu kadar vatandasa suc atmanin da bi anlami yok artik yok vatandas duyarsiz yok alonan onlemler dikkate alinmiyor falan bukadar suclama gereksiz
Mehmet 2 ay önce
Nereye yerinde saçma sapan kurallar saat 5 oldumu serbest spor sokak vs neden saat 5 den sonra virüs yok mu oluyo bahane çok bizde
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın