banner851

banner955

“ALLAH TÜM ÇALIŞANLARDAN RAZI OLSUN”

Son yılların en yoğun kar yağışını alan Düzce’de yüzlerce köy yolu ulaşıma kapanırken, merkezde de kar ve buzlanma hem sürücüleri hem de yayaları zorladı. İl Özel İdaresi ve Düzce Belediyesi ekipleri karla kaplanan yolları temizlemek ve yolları açık tutmak için büyük çaba sarf etti. Kar yağışının etkili olduğu ilk günden bu yana şehrin dört bir yanında devam eden karla mücadele çalışmalarını Öncü Haber’e değerlendiren Düzceliler, gece-gündüz demeden saha tek döken ekiplere özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti. Bazı vatandaşlar ise “Daha planlı ve programlı bir mücadele olsaydı hiçbir sıkıntı yaşanmazdı.” görüşünü savundu.

Gündem 28.01.2022, 16:21 28.01.2022, 18:01
922

Düzce’de etkili olan yoğun kar yağışı sonrası hem Düzce İl Özel İdaresi hem de Düzce Belediyesi ekipleri yürüttükleri mücadele çalışmalarıyla takdir topladı.

Özel idare ekiplerinin yoğun mücadele mesaisi

Son yılların en etkili kar yağışı nedeniyle il genelinde yüzlerce köy yolu ulaşıma kapanırken, geçit vermeyen yollar İl Özel İdaresi ekipleri tarafından kısa süre içerisinde yeniden açıldı. Günlerdir kontak kapatmadan, kapalı köy yollarına müdahale eden İl Özel İdaresi ekipleri gibi Düzce Belediyesi de iki katına çıkardığı karla mücadele ekipleri ile durmaksızın sahada yol ve kaldırımları temizliyor.

İlk günler kolay olmadı

Kar yağışının başladığı ilk günden bu yana 40 bin kişinin yaşadığı Bahçeşehir Bölgesi başta olmak üzere, tüm mahalle ve ana arterlerde özverili bir şekilde çalışma yürüten Düzce Belediyesi’nin karla imtihanı ilk günler kolay olmadı. Yoğun yağış nedeniyle her bölgeye hızla yetişilmemesi sıkıntıları da beraberinde getirdi. Bunun üzerine sahadan ayağını çekmeden karla mücadele çalışmalarını an be an takip eden Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, ekip sayısının arttırılması talimatının yanı sıra ilave araç temini ile mücadeleye ivme kazandırdı.

Sokağın nabzı ‘karla mücadele’ için attı

Düzce’nin karla zorlu sınavı hakkında sokağın nabzını tutan Öncü Haber ekibinin mikrofon uzattığı Düzceli vatandaşların büyük bir bölümü, özellikle Düzce Belediyesi’nin karla mücadele çalışmalarından memnun kaldıklarını söyledi. Düzce Belediyesi ekiplerinin karla mücadele için gece – gündüz çalıştıklarını ifade eden vatandaşlar, Düzce Belediyesi yönetimine özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Düzceli vatandaşlar Düzce Belediyesi’nin karla mücadele çalışmalarını şu şekilde yorumladı:

“Allah tüm çalışanlardan razı olsun”

Fatih Turan: Düzce’de yaklaşık 1.5 metreye yakın kar yağdı. Düzce Belediyesi’nin karla mücadele çalışmalarını gayet güzel buldum. Merkezde olsun, ana caddelerde olsun, gece demeden, gündüz demeden çalıştılar. Allah razı olsun tüm çalışanlardan, emeklerine sağlık. Ara sokaklarda kaldırımları esnaflar temizliyor, ama genelde belediye personeli de ara sokaklardaki kaldırımları temizlemek için çalışıyor.

“Tüm mahallelerdeki yollar açıldı”

Fikret Gülbahar: Düzce Belediyesi’nin karla mücadele çalışmalarını çok güzel buldum. Takip ediyoruz, tüm mahallelerdeki yolları açtılar. Ben Aziziye Mahallesi’nde oturuyorum, bizim orada açılmayan yol kalmadı. Belediyenin çalışmalarından memnunuz.

“Daha güzel, daha planlı çalışma yapılabilirdi”

İsmail Soğan: Tabii ki yoğun bir kar yağışı yaşadık. Düzce Belediyesi’nin çalışmalarından kısmi olarak memnunum. Tabii noksanlıkları var, herkes bir mücadele verdi, bununda farkındayız. Daha güzel, daha planlı çalışma yapılabilirdi. Bu benim kendi fikrim.

“Ekipler şehir merkezinin her yerinde çalıştı”

İlyas Gökçe: Karla mücadele son hızla devam ediyor. Görüyoruz, belediye ekipleri yoğun bir şekilde çalışıyor. Gerçekten uğraşmak zor karla. Ekiplerin şehir merkezi ve mahallelerde çalıştığını görüyoruz. Ekiplerin çalışmalarını beğeniyorum.

“Kaldırımlarda insanlar kayıp düşüyorlar, belediye daha duyarlı olmalı”

Deniz Tepe: Ben karla mücadele çalışmalarını çok beğenmedim açıkçası. Çoğu yollar buz ve don, çoğu köy yolları kapandı. Bana yapılan çalışmalar gösteriş gibi geldi. Ana yolları açık tuttular ama sokak araları kapalı. Mahalle aralarında çok kar var. Belediyenin araçları girip çıkıyor ama günde bir defa gösteriş amaçlı giriyor. Düzce Belediyesi’nin bu konuda çok daha duyarlı olmalarını istiyorum. Özellikle kaldırımlarda insanlar kayıp düşüyorlar. Özellikle yaşlılar, kaldırımda yürürken çok büyük sıkıntı yaşıyorlar. Bu durum benim çok hoşuma gitmiyor açıkçası.

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (15)
Yorumciya cvp verwn yorum 9 ay önce
Duzce babanin mali degil.Elestiriyi hazmedeceksin hazmedemezsen gideceksin psikiyatriye.zira senin acil klinik tedavi gormen lazim ama sende tedavide işe yaramaz..oşsttt..
Kalıcıkonutlar 9 ay önce
Haberi görünce şaka zannettim Ne mahalle ne çarşı Ne sokak hiçbiryer temizlenmedi benim yaşadığım Düzce 81 köyü pardon taşrası kesinlikle temizlenmedi yığılca bile Düzce merkezden daha iyi temizlendi belediye yine sınıfta kaldı yandaşlar yine me me me ediyor
Kalıcı konutlar 9 ay önce
Kalıcı konutlarda çok nadir kepçe geçti şahsen benim evimin önünde 85.sokakda 3 gün kar yoğun yağdığı zaman bir kez kepçe yolları açmadı karşı sokagimizda hasta rahatsızlandı ambulans kardan giremedi yürüme gittiler hasta vefat etti belki yollar düzgün olsa ambulans girebilseydi o hasta vefat etmicekti ah düzce belediyesi ah
Halk 9 ay önce
Dursun Ay parke kaldirimlarin üzerine beton dokturttu Keleşde siyah mermerler dösedi oda daha iyi kayalım diyeHalkin kaymasi işlerine geliyor...Boyleleri başkanlik yapti.Hast.ne cevrwsindeki kaldirimlar buz icinde.minubusden inen kaymamak icin cambazlik yapiyor.
Düzceli 9 ay önce
Keleşin akrabasıydı bu kaldırım taşlarının işletmesi. Başkasına gidecek hali yok ya paranın. Bunlar utanmazlar!
Kuryeeee 9 ay önce
Ancak gülünür buna millet zaten arabasını çıkartmak amaçlı yola attı karı arablar ezdi kaldırımlar öyle temizlendi ben kurye olarak söylüyorum en basiti Nusrettin mahallesi ve şerefiye mahallesi arka sokakları o sokaklarda kaç kez düştüm motorla geceden kalan karlar adeta kaya gibi donuyor kazalara sebep oluyor belediyecilik belediye binası ve çevresini temizleyerek olmuyor saygılarımla başkanıımm
Ersin 9 ay önce
Birde ist caddesi hariç olan yolları acsaydiniz altında buzlanma var artık kalkmaz da o kar
Kar maskesi 9 ay önce
Belediyenin yoğun çalışmasını görmeyen kar maskeli arkadaşlar gözlerinide yumuyor galiba
düzceli 9 ay önce
Kaldırımların değişmesi gerekiyor. Nokta
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
24
parçalı bulutlu