banner851

banner614

'ALTIN ÇAMURA DÜŞMEKLE DEĞERİNİ KAYBETMEZ'

banner619

Öncü Medya Haber Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Celal Kasapoğlu’nun görevinden istifa etmesini yorumladı. Birçok konuda insanların maddi ve manevi olarak bir yerlere gelip gittiğini ancak bunlar üzerinden farklı konuşmanın abes olduğunu belirten Ünsal, “Sayın Başkan Yardımcısı Kasapoğlu’nun içine düştüğü ekonomik sıkıntıyla elinde bulunduğu varlığı kafa kafaya zaten yetiyor. Herkes bir şey söylüyor. Celal Kasapoğlu, altın çamura düştüğü zaman değer kaybetmez, söz konusu değil. Bu sıkıntılar aşılır.” ifadelerini kullandı. Ünsal ayrıca Kasapoğlu’nun ilerleyen dönemde görevine dönebileceği yorumunda bulundu.

banner846
Gündem 13.04.2021, 13:59 13.04.2021, 15:23
2282
banner844

Öncü Medya Haber Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, her hafta pazartesi, çarşamba ve cuma günleri Öncü TV ve Öncü Radyo canlı yayınında ‘Yorumlu-yorum’ programında çarpıcı tespit ve yorumlarıyla Düzce gündeme ışık tutmaya devam ediyor.

Ünsal, programın pazartesi günkü bölümünde Celal Kasapoğlu’nun 2 yıldır sürdürdüğü Düzce Belediye Başkan Yardımcılığı görevinden istifasını masaya yatırdı.

“ALTIN ÇAMURA DÜŞMEKLE DEĞERİNİ KAYBETMEZ”

Ünsal, “Celal Kasapoğlu’na bağlı olan tüm birimler, Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü ’nün yönetimine geçti, kendisine bağlandı. Şu anda böyle bir karar alındı, hayırlı olsun. Gerek sosyal medyada gerek tabanda gerek tavanda, her yerde bu gündem konuşuluyor uzun zamandan beri. Biliyorsunuz, Celal Kasapoğlu yaşadığı maddi sıkıntılar nedeniyle bir konkordato ilan etmişti. Ondan sonra da ‘belediyede bu görev etik olmaz’ diye belediye başkan yardımcılığından istifa etti. İnsanımız çok meraklı, bu ve benzer konulara. Bir atasözü der ki, altın çamura düşmekle değerini kaybetmez.” diye konuştu.

CELAL KASAPOĞLU SONRADAN OLMA DEĞİL, ANADAN DOĞMA BİR ASALETTEN GELİYOR”

Kasapoğlu’nun köklü ve saygın bir aileden geldiğini anımsatan Ünsal, “Celal Kasapoğlu dediğiniz zaman, Düzce’de 2 dönem belediye başkanlığı yapmış Düzce’nin birçok ticari, siyasi, içtimai hizmetlerine adım atmış, imza atmış bir ailenin ferdi. Celal Kasapoğlu, sonradan olma değil anadan doğma böyle bir aileden, asaletten geliyor. Herkesin başına her şey gelebilir hayatta. Bugün anladığımız, duyduğumuz, bildiğimiz, vakıf olduğumuz kadarıyla bu bir tespit, ihtimal ve duyum değil. Sayın Başkan Yardımcısı Kasapoğlu’nun içinde düştüğü ekonomik sıkıntıyla elinde bulunduğu varlığı kafa kafaya zaten yetiyor. Ha burada ne var, herkes bir şey söylüyor. İşte şöyle oldu, böyle gitti falan filan. Celal Kasapoğlu, altın çamura düştüğü zaman 22 ayarsa 22 ayardır, 14 ayarsa 14 ayardır; değer kaybetmez, söz konusu değil. Bu sıkıntılar aşılır” yorumunda bulundu.

“İNSANLARIN FARKLI KONUŞMASI ABESLE İŞTİGAL BİR DURUM”

Kasapoğlu’nun istifası üzerinden farklı hesaplar yapmanın gereksiz olduğuna vurgu yapan Ünsal, “Memlekette birçok konuda insanlar maddi olarak, manevi olarak, içtimaı olarak bir yerlere geliyor, gidiyor ama bunun üzerinden insanların farklı konuşması da abesle iştigal bir durum. Tabiri caizse bu memlekette ticaret yapan, siyaset yapan herkesin halinin ne olacağının garantisi yok. Herkesin hali değişebilir. Buradan siyaset üretmenin, buradan farklı amaçlar gütmenin, farklı hesaplar yapmanın bir anlamı yok.” diye konuştu.

“KASAPOĞLU BELKİ DE GÖREVİNE GERİ DÖNECEK”

“Bir daha söylüyorum ki, insanlar bunu söylüyor; altın çamura düşmekle değer kaybetmez.” diyen Ünsal sözlerine şöyle devam etti:

“Adamın biri, bir yerde imtihan oluyor. Zor bir soru soruyorlar, devlette, milletle alakalı. Bir felaket olmuş, imtihanda diyorlar ki, ne olacak bu memleketin hali? Vatandaş diyor ki, ‘Ya hocam benim halimi siz bilirsiniz de ama devletin halini sorarsanız bu millet, kazma-kürekle Çanakkale’de yedi düvele tarih yazdı. Bu kadar diyor sıkıntılar sinek vızıltısı bile gelmez bize. Bunlar aşılır, bunlar geçilir ve bunlar başarılacak bile.’ Belki Kasapoğlu, Belediye Başkan Yardımcılığına bir daha dönecek çünkü işin özünde detayına girmiyorum, bazıları bilip bilmeden konuşuyor. Benim bildiğim bir tespit. Bu memlekete bu Düzce’ye hizmet etme derdiyle dertlenirken bu hallere düştüğünü biz biliyoruz.”

“YARIN BİZİM BAŞIMIZA DA FARKLI ŞEYLER GELEBİLECEĞİNİ İYİ GÖRMEMİZ LAZIM”

İnsanların başına gelen sıkıntılardan, problemden, dertten hele ki o istemediği halde başına kerhen gelen sıkıntılardan dolayı malzeme çıkarıp farklı konuşulmaması gerektiğini vurgulayan Ünsal, “Şeyh Edebali der ki Osman Gazi’ye nasihatinde, 3 kişiye acı. Cahiller arasındaki alime, zenginken fakir düşene, itibarlıyken itibarını kaybedene. Biz eğer Düzcelilik noktasında, insan noktasında, hakikat noktasında, vicdan noktasında bir yerde duracaksak burada durmamız gereken şey şudur. İnsanların başına gelen sıkıntıdan, problemden, dertten hele ki o istemediği halde, onunla bağdaşan bir şey olmadığı halde kerhen gelen sıkıntılardan onlardan malzeme çıkarıp, onlara karşı farklı konuşmamız lazım. Eden bulur diyor ya, mutlak ve mutlak insanların bu konudaki hassasiyetlerini ve zafiyetlerini değerlendirirken yarın bizim başımıza da farklı şeyler gelebileceğini iyi görmemiz lazım.” cümlelerini kullandı.

“ALLAH BU MİLLETE, BU DEVLETE, BU ÜMMETE ZEVAL VERMESİN”

Programın sonunda Mübarek Ramazan-ı Şerif ayını tebrik eden Ünsal, “İnşallah Ramazan-ı Şerif hürmetine, ailelerin birbirini göremediği, babayla evladın kucaklaşamadığı, teyzeyle yeğeninin bir araya gelemediği, insanların hasbıhal edemediği şu mübarek ayda camilerimizde, teravih namazlarında secde edemediğimiz, secde edemeyeceğimiz camilerimizin bu mahzun halini, Allah-u Teala inşallah bizim halimizle beraber görüp, bu milletin, bu devletin, bu ümmetin, bu insanlığın sağlığına, sıhhatine ve korona belasından kurtulup güzel hayırlı günler yaşamamıza vesile olsun inşallah diyoruz. Ramazan-ı Şerif’iniz yeniden hayırlı, mübarek olsun.  Şu güzel ayda 11 ayın sultanında sultanlar gibi yaşayalım. Allah bu millete, bu devlete, bu ümmete zeval vermesin.” diye konuştu.

HABER: M.KİLELİ / M.GÜNESEN

Yorumlar (12)
Esnaf 4 ay önce
İşim sonunda sıkıldı işte daha ne olcak
Vatandaş 4 ay önce
Resmi kimliğini kullanıp düzce esnafını tufalamış bir dolandırıcıdır
Egaai 4 ay önce
Yaaa yeme beni sen gececeksin o işleri iyi vallahi sen yap yap milletin canini yak asaleasaleliymişde eee
beldedıye 4 ay önce
yolunu degıstıren bırdaha yolunu bulamaz.dursaydı yerınde ıl baskanı ve vekıl adayı ıdı..akp kurtarırı onu bakın bır seneye neler oluyor
Yusuf 4 ay önce
Sayın Kasapoğlu her türlü sıkıntıyı kolayca atlatacak yapidadir.onun adı referanstır.
Artık kime güveneceğimizi 4 ay önce
Bizimde güvendiğimiz değerli sandığımız biriydi ama gerçekler öyle değilmiş, o kadar parası alınan kişiler yalancı mı şimdi
Hakan 4 ay önce
Asalet doğuştan kazanılmaz kardeşim icraatlarınla olur
Şaklaban sadullah 4 ay önce
Hoca hazretleri ünsal cc
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın