banner851

banner955

"ANALİZ RAPORUNA GÖRE NOKTA ATIŞI HAMLELER YAPACAĞIZ"

Kış aylarında yaşanan hava kirliliğinin önlenmesi adına ilk somut adımı atarak çözüm için yol haritasını belirleyen Düzce Belediyesi, çalışmalarını aksatmadan sürdürüyor. Şehrin belirli noktalarında ölçümler devam ederken, elde edilen sonuçlar Çevre ve Şehircilik Bakanlığı heyeti ile yeniden masaya yatırılacak.

Gündem 20.02.2021, 14:42
713
"ANALİZ RAPORUNA GÖRE NOKTA ATIŞI HAMLELER YAPACAĞIZ"

"Temiz Şehir Düzce" sloganı ile Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü tarafından başlatılan kampanya doğrultusunda şehrin hava kalitesini yükseltmek için çalışmalar sürüyor. Şehrin dört bir yanında hava kirliliği nedenlerinin bulunması için ölçümler devam ederken kirliliğin önlenmesi için de çalışmalar aksatılmadan ilerliyor.

Bu kapsamda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı heyeti ile yapılan ilk görüşmenin ardından yapılan çalışmaların sonuçları önümüzdeki hafta yeniden masaya yatırılacak.

"ANALİZ RAPORLARINI DEĞERLENDİRECEĞİZ"

Üç ölçüm istasyonu ve 2 mobil hava ölçüm aracının yaptığı ölçümlerin raporlarının görüşüleceği toplantı öncesinde konuşan Başkan Özlü, “ Düzce’mizde hava kalitesinin düşmesi ile ilgili Bakanlık yetkilileri ile kısa, orta ve uzun vadede yapılması gerekenleri görüşmüştük. Kısa vadede şehrin belli bölgelerinde ölçümler yapılarak toz numuneleri üzerinden kalitenin düşmesindeki nedenleri analiz ettiriyoruz. Analiz raporlarını ikinci toplantımızda değerlendireceğiz. Analizlerin sonuçlarına göre orta ve uzun vadede yapacaklarımızı planlayacağız. Çektiğimiz röntgenin ardından tüm paydaşlarımızla birlikte sorunun çözümü için harekete geçerek nokta atışı hamleler yapacağız” ifadelerinde bulundu. 

HABER: Savaş ARI

banner844
Yorumlar (4)
orhan 2 yıl önce
darıcı mahallesinde sürekli ateş yakılıyor, zaten nefes alamıyoruz yetkililere sasleniyoruz
Yunus 2 yıl önce
Kaç kilo gelecek ölçümümu bu yaz geldi. Bir iki sene daha bekleyin insanlar ölünce havada düzelir..
Osb calışanı 2 yıl önce
Şimdiye kadar hangi fabrikaya nekadar ceza kestiniz aksamdan sonra bacalar salıyor gece pıslikler yaniyor osb
Murat bey 2 yıl önce
1 osbeye gelin ölcü metreyi patlatsın
Yeni Sayımız