banner851

banner955

ANITPARK MEYDANI’NDA TÖREN DÜZENLENDİ

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 10 Kasım 1938'de, saat 09.05'i gösterdiğinde hayata gözlerini yumdu. “10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü” dolayısıyla Düzce’de valilik tarafından hazırlanan anma programı, Anıtpark Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelen sunumuyla başladı.

Gündem 10.11.2022, 10:34 10.11.2022, 12:06
689
ANITPARK MEYDANI’NDA TÖREN DÜZENLENDİ

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin üzerinden 84 sene geçti. Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, 57 yıl süren yaşamında, yalnızca Türk milletinin Kurtuluş Savaşı'nı başarıyla yöneten bir komutan olarak değil, devrimleriyle de dahi bir devlet adamı olarak tarihe geçti.

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü nedeniyle tüm yurtta olduğu gibi Düzce’de de anma programları düzenlendi. Düzce Valiliği tarafından düzenlenen program saat 09:00’da Anıtpark Meydanı’nda başladı. Buradaki törene Düzce Valisi Cevdet Atay, Düzce Belediye Başkanvekili Hüdaver Gösterişli, diğer protokol erkanı, öğrencileri ve vatandaşlar katıldı.

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 84'üncü yılı dolayısıyla saat 09.05'te sirenlerin çalmasıyla birlikte Düzce'de ilçesinde vatandaşlar, saygı duruşunda bulundu.

Törende Atatürk anıtına çelenk bırakıldı ve siren çalmasıyla saygı duruşunda bulunuldu.

Anma programı saatler 10:00’ı gösterdiğinde KYK Konferans Salonu’nda günün anlam ve önemine ilişkin konuşmaları ve öğrencilerin hazırladığı anma gösterisi ile devam etti.

Anma programı saatler 10:00’ı gösterdiğinde KYK Konferans Salonu’nda günün anlam ve önemine ilişkin konuşmaları ve öğrencilerin hazırladığı anma gösterisi ile devam etti.

Buradaki anma törenine Düzce Valisi Cevdet Atay, Düzce Belediye Başkan Vekili Hüdaver Gösterişli, İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Akkaplan, Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Murat Kılıç, kurum amirleri ve öğrenciler katıldı.

Törende, müzik öğretmeni Tuba Kuru önderliğinde öğrencilerin sergilediği oratoryo gösterisi  büyük beğeni topladı.

banner844
Yorumlar (5)
halk 3 hafta önce
başkannnn oy istemeye gelme...
CENGAVER 3 hafta önce
ömer arkadaşım iyi yazmışsınGELDİ GELELI HİÇ BİR MİLLİ BAYRAMLARA KATILMIYOR SAYIN BELEDİYE BAŞKANI YAZIKK TAKDİR MİİLETİMİZE
DÜZCE 3 hafta önce
ÇOK YAŞA ÖMER BENDE MERAK EDİYORUM.BAKAN BEYİN PROTOKOLÜ ANKARADADIR BÜYÜK İHTİMAL
ömer 3 hafta önce
Bu belediye başkanına oy verenler memnun musunuz hiç bir resmi bayrama katılmayan belediye başkanından.
halk 3 hafta önce
birdaha göremez başkanlığı ve hiç katılmak için çaba sarfetmez...