banner614

ANITPARK’TA TÖREN DÜZENLENDİ

banner619

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 82. yıldönümünde Düzce Anıtpark’ta tören düzenlendi.

Gündem 10.11.2020, 11:04 10.11.2020, 15:38
912
banner785

Milli Mücadele kahramanı ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 82. yıldönümünde Anıtpark’ta anma töreni düzenlendi.

Anıtpark’ta Atatürk Anıtı önünde düzenlenen tören çelenk sunumu ile başladı. Düzce Valisi Cevdet Atay ve Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Hüdaver Gösterişli Atatürk Anıtı’na yaptığı çelenk sunumun ardından Gazi’nin ebediyete intikal ettiği saat olan 09.05'te çalan siren eşliğinde iki dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

Atatürk Anıtı'ndaki bayraklar yarıya indirildi. Tören de daha sonra İstiklal Marşı ve şiirler okundu. Düzce Belediyesi Bando Takımı da Atatürk’ün sevdiği parçaları çaldı.

Törende Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Akkaplan, Jandarma Komutanı Albay Mustafa Çetinkaya, MHP İl Başkanı İlhami Caboğlu, CHP İl Başkanı Haluk Kadri Demir ve daire başkanları hazır bulundu.

Tören sonrası emekli Türkçe öğretmeni Ali Özkal, Ata’nın anısına Arif Himet Par tarafından yazılan duygu dolu şiiri okudu.

banner844
Yorumlar (5)
Atam 3 ay önce
Mağrurlanma başkan ne bayarmlaşma ne saygı hicbiryerde yoksun gungelecek senide anarlar ama iyi amakotu
Kazım 3 ay önce
Siren de problem var. Böyle siren sesi olmaz
Düzceli 3 ay önce
Birisi artık Faruk Özlü ye Bakan olmadığını Belediye Başkanı olduğunu hatırlatsın...
Guest 3 ay önce
Sayın belediye bakanı nerede?
Düzceli 3 ay önce
Evet Özlü törende yok nedenini araştırmalı artık makama oturduğundan bugüne törenlere çıkmıyor.Sn CUMHURBAŞKANINA cimere yazıp sormalı tören yasağımı var, yoksa başka bir düşünceyemi sahip birisi özlü.DİKKAT ÇEKİYOR.
hafif kar yağışlı