banner851

banner955

ARALARINDA DÜZCE ÜNİVERSİTESİ DE VAR

"PatentMeet: Üniversite Patentleri Demo Günü" online etkinliğinde 10 üniversite teknolojisi, sahneye çıkıyor. Programa 27 üniversiteden 108 başvuru yapılırken, Düzce Üniversitesi, bu başvurular arasından ilk 10’a girme başarısı gösterdi.

Gündem 30.06.2020, 12:48
1472
ARALARINDA DÜZCE ÜNİVERSİTESİ DE VAR
banner1032

Düzce Üniversitesi Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek devlet üniversiteleri kategorisinde ilk defa marka lisanslama başarısını 4 marka ile gerçekleştirerek, “PatentMeet - Üniversite Patentleri Demo Günü” programına yapılan 108 başvuru arasından ilk 10’a girme başarısını gösterdi.

PatentMeet - Üniversite Patentleri Demo Günü’ne yapılan başvurular; teknoloji hazırlık seviyesi, Patentin durumu ve TÜBİTAK Patent Lisans Programı’na uygunluğu, çözdüğü sorun-pazar büyüklüğü, geliştirme ihtiyaçları gibi konu başlıklarında değerlendirildi.

Düzce Üniversitesi  hak sahipliğinde bulunan ve Düzce Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüsnü Gerengi’nin buluş sahibi olduğu yenilik ilk 10’na girerek önemli bir başarı elde etti.

Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüsnü Gerengi’nin geliştirdiği ürün; metal endüstrisinin en çok karşılaştığı olumsuzluklardan biri olan korozyon olayını önleyerek, metal yüzeyinde oluşan korozyon ürünlerini temizlemekte ve metal yüzeyini koruyarak metalin tekrar korozyona uğramasını belirli bir süre boyunca engellemeye yarayan “İnhibitör İçeren Pas Sökücü” adı ile Düzce Üniversitesi’ni temsil ediyor.

Yorumlar (1)
Tebrikler 2 yıl önce
Hüsnü hoca ve ekibini kutlarım.Düzce üniversitesi büyük şans kendisi.Memleketin böyle üretken bilim adamlarına ihtiyacı var.
13
kapalı