banner851

banner955

ARAS KARGO ÇALIŞANLARININ YAPTIĞI CEZASIZ KALMADI

Düzce’nin göbeğinde sorumsuzluk yine tavan yaptı! Düzce Valiliği yanındaki Şen Sokak’ta hizmet veren Aras Kargo Şubesi’nin çalışanları, kaldırımı sanki çalışma alanlarıymış gibi yüzlerce koliyle işgal edip yayaların geçişine engel oldu. Vatandaşlardan gelen ihbarı Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü yetkililerine ileten Öncü Haber ekibi, kargo firmasının bu duyarsızlığının cezasız kalmamasını sağladı.

Gündem 11.11.2022, 13:15 11.11.2022, 14:37
8601
ARAS KARGO ÇALIŞANLARININ YAPTIĞI CEZASIZ KALMADI

Düzce’de yayalara ait olan kaldırımlar, sadece duyarsız sürücüler değil ticari işletmeler tarafından da sorumsuzca işgal ediliyor. Bunun son örneği bu sabah Şen Sokak’ta yaşandı.

Sokakta faaliyet gösteren Aras Kargo Şubesi’nin çalışanları, dağıtacakları binlerce koliyi kaldırıma yayarak ayırmaya kalktı. Düzce Valiliği’nin yanında olması nedeniyle işlek bir sokak olan güzergahta yoğun araç ve yaya trafiğini görmezden gelen kargo çalışanları, iş yerinin önündeki metrelerce alana kargo paketlerini üst üste koydu. Vatandaşların yürüme yolunu kapatan bu duyarsızlığa göz yummayan Öncü Haber ekibi, hemen haber merkezine ulaşan fotoğraflarla durumu Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü yetkililerine iletti. Sabah saatlerinde göz göre göre yaşanan kargo rezilliği ihbarına kayıtsız kalmayan zabıta ekipleri kısa sürede soluğu bölgede aldı.

Yasak olmasına karşılık yaya geçişini engelleyecek şekilde kaldırımı işgal eden Aras Kargo Şubesi’ne zabıta tarafından cezai işlem uygulandı.

Öte yandan vatandaşlar Düzce İl Emniyet Müdürlüğü ile ortaklaşa denetim gerçekleştiren Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nün özellikle sabah ve akşam saatlerinde kaldırım ve özellikle motorlu araç geçişine kapatılan İstanbul Caddesi üzerinde motosiklet denetimlerini sıklaştırmasını talep etti.

banner844
Yorumlar (26)
sendra 3 hafta önce
dişli biriymiş demekki
Emre Tezcan 4 hafta önce
Zabıta tüm gün ne yapıyor acaba her sokak her esnaf bu şekilde madem alan yetmiyor o zaman başka yere açsın işletmesini dükkanını rezalet başka birşey değil. Düzce nin her yeri bu şekilde düzen kural kaide hak hukuk hic yok. İlla haber olunca mı hemen zabıta oraya koşacak yada şikayet edilince mı oraya gidecek bu zabıta ne yapıyor işi ne bunların nasıl bir düzen bu yazıklar olsun.
İskorbit 4 hafta önce
Düzce de maalesef bir şehir kültürü oluşmamış. Bunda yerel yönetimlerin kusuru çok büyük.
can 4 hafta önce
Düzce olmus dingonun ahiri kural yok zabita görür bise yapmaz
Ali çalışkan 4 hafta önce
Adaletin olmadığı yerde. HERGES KENDİ adaletini savuruyor....
Murat 4 hafta önce
Öyle bir başlık atmışsın ki sanki kolileri kırdılar, milleti dövdüler, sövdüler, ne yapacaktı dükkanın önü nerede yükleyip, boşaltacaklar algıyı bırakın hiç kimse şikayet etmemiştir, doğru haber yapın vatandaşı kötü göstermeyin haber yapacağız, bulamıyorsanız boş kalsın sayfanız
Sadece Aras kargo değil 4 hafta önce
Alınmış bir karar var ama arada bir uygulanıyor, o da aynen bu haberdeki gibi bir şikayet olunca, belediye neden rutin olarak bu denetimleri yapmıyor, hemen hemen her sokakta her caddede buna benzer bir sürü yer var, zabıta neye göre denetim yapıyor yada şikayet olursa mi denetim yapacak, bedava çay kahve içip poğaça yemek mi görevleri, bugün hırsızı bir kere affedersen yarın af buyrun donunu çalar, misali kanuna aykırı olana tarafsızlık içinde gereği yapılmalı, yani bu sadece Aras Kargo meselesi değil. Belediye ciddiyetle görevini yapmalıdır.
Ercan Solmaz 4 hafta önce
Arkadaş kaldirama araba parkedenler var hergun o şubeye kargo almaya gidiyorum adamlar sabah saatlerinde 1 saat iskal ediyorlar fakat duzce esnafına ve halkına hizmet getiriyor ben halk olarak hakkımı helal ediyorum, pandemideki hız.unutmayalım
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız