banner851

banner614

Arınç, Taymaz'ın Cenazesi İçin Düzce'de

banner619

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, İstanbul'da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Ankara Üniversitesi'nden emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Haydar Taymaz'ın (81) cenaze törenine katıldı.

banner846
Gündem 27.12.2010, 15:48
271
Arınç, Taymaz'ın Cenazesi İçin Düzce'de
banner844

Cenaze törenine katılmak üzere eşi Münevver Arınç ile birlikte Düzce'ye gelen Bülent Arınç, AK Parti Düzce Milletvekili Celal Erbay, Düzce Valisi Vasip Şahin, Düzce Belediye Başkanı İsmail Bayram, İl Emniyet Müdürü Ali Gezer, AK Parti İl Başkanı Fevai Arslan, Kafkas Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Cihan Candemir ve vatandaşlar tarafından karşılandı. Arınç ve beraberindekiler daha sonra Prof. Dr. Taymaz'ın Kirazlı köyüne ulaştı. Kirazlı Köyü'ndeki camide öğle namazını kılan Başbakan Yardımcısı ve Devlet Bakanı Bülent Arınç, tekrar Taymaz'ın evine geçti. Bu sırada Prof. Dr. Taymaz'ın cenazesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne ait bir cenaze aracıyla köydeki evinin önüne getirildi. Burada düzenlenen törende konuşan Bülent Arınç, eşinin üniversiteden hocası olan Prof. Dr. Taymaz'ı evliliğinden itibaren tanıdığını belirterek, son 10 yıldan bu yana çok sık görüştüklerini söyledi.

24099

Taymaz'ı bir süre önce İstanbul'da tedavi gördüğü hastanede ziyaret ettiğini de hatırlatan Arınç; ''Eğitime gönül vermiş iyi bir hocamızdı. Bu dünya fani, geçici. Hepimizin gideceği yer aynı. Allah mekanını cennet eylesin, yakınlarının başı sağ olsun'' dedi. Arınç'ın ardından Vali Vasip Şahin, taziyelerini dile getirerek, baş sağlığı diledi. Törene katılan DSP Genel Sekreteri ve Denizli Milletvekili Hasan Erçelebi de Prof. Dr. Taymaz'ın üniversiteden hocası olduğunu dile getirerek, şunları kaydetti; ''O bizim üniversitedeyken misyonumuzdu. Allah rahmet eylesin'' dedi. Ardından Kafkas Federasyonu Genel Başkanı Cihan Candemir, duygularını ifade etti. Daha sonra Türkçe ve Çerkezce yapılan duaların ardından Prof. Dr. Taymaz'ın cenazesi Düzce Müftüsü Alaaddin Gürpınar tarafından kıldırılan cenaze namazın ardından Kirazlı Mezarlığı'nda toprağa verildi. Kılınan cenaze namazının ardından Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Düzce protokolü ile birlikte Bolu Dağında bir restorantta yemek yediler. Yemegin ardından basın mensuplarının sorularına cevap vermeyen Bakan Arınç, cevap vermemesini de şu şekilde dile getirdi. Arınç, “Cenazeye geldik. Bu yüzden siyaset konuşmak istemiyorum. Siyaset için bir gün daha gelirim o zaman uzun uzun konuşuruz.” dedi. Bakan Arınç daha sonra Ankara'ya gitmek üzere hareket etti.

Haber; R. BAL

Yorumlar (0)