banner851

banner614

“ARIZADAN BIKTIK, EVLERİMİZ SULAR ALTINDA KALMASIN”

banner619

Düzce’nin içme suyu ihtiyacını karşılayan ana su borusunun yüksek basınç nedeniyle patlamasıyla Düzce merkez ve mahallelere su verilemedi. Bölgeye yönlendirilen Düzce Belediyesi ekipleri, gece boyu süren özverili çalışmaları ile arızayı giderdi. Arızanın giderilmesi ile birlikte, ana şebekeye yeniden su verildi. Ana su borusunun patlamasıyla ev ve ekili tarım alanları sular Beyköy Beldesine bağlı Cumhuriyet Mahallesi sakinleri, asbestli ana su boru hattının mahallenin ortasından geçmesine tepki gösterdi.

banner846
Gündem 28.06.2021, 10:47 28.06.2021, 16:03
1910
banner844

Düzce'nin içme suyu ihtiyacını karşılayan, Uğursuyu Regületörü'nden Düzce Belediyesi Su Arıtma Tesisi'ne su taşıyan ana borusu, dün akşam saatlerinde yüksek basınç nedeniyle patladı. Su borusunun patlamasıyla birlikte, Düzce Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ile Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü ekipleri bölgeye yönlendirildi.

Ana su borusunda oluşan arıza nedeniyle Düzce Belediyesi tarafından merkez ve mahallelere su verilemeyeceği duyuruldu. Düzce Belediyesi Fen İşleri ile Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü ekiplerinin, gece boyu süren özverili çalışmaları ile arızayı gidermesinin ardından ana şebekeye yeniden su verildi.

Konu ile ilgili Düzce Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, "Dün akşam saatlerinde meydana gelen içme suyu ana boru hattında oluşan arıza ekiplerimizin yoğun çalışması ile giderilmiştir. Gece saatlerinde su verilmeye başlanmıştır. Özveriyle çalışan tüm ekip arkadaşlarımıza teşekkür ederiz” denildi.

Mahalle halkı duruma tepki gösterdi…

Düzce’nin içme suyu ihtiyacını karşılayan ve miadını dolduran asbestli boru hattının mahallerinden geçmesini istemeyene Beyköy Beldesi Cumhuriyet Mahallesi sakinleri, hattın değiştirilmesini istedi.

Konu ile ilgili defalarca Düzce Belediyesi’ne şikayetlerini bildirdiklerini söyleyen mahalle sakinleri, “Bu borular çok eski. Yıllardır bu boru hattı buradan geçiyor. Eğer ana boru gece saatlerinde patlasaydı, biz evlerimizde boğulacaktık. Şimdi de tarlalarımızı ve evlerimizin önünü hep su bastı. Emeklerimiz ziyan oldu. Biz bu ana boru hattının buradan kaldırılarak başka yere taşınmasını istiyoruz” dediler.

Öte yandan ana borunun patlamasıyla birlikte evlerin önünün, ahırların ve ekili tarım arazilerinin sular altında kalması ile birlikte büyük çapta maddi hasarın meydana geldiği öğrenildi.

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (6)
Erkan 1 ay önce
Nusrettin mahallesinde sular akmıyor.1. Katta su var 3. Katta yok.ne kombi çalışıyor nede makineler.bıktık artık sıcaklarda yüzümüzü yıkılamıyoruz
Düzceli 1 ay önce
ŞAKA GİBİ… Yıl olmuş 2021; su tek ana boru ile geliyor. Yapın bir bypass hattı bi sıkıntı olduğun bi bakım olduğunda suyu o hatta verin ama nerde kaç yıldan beri istanbul caddesini sök tak
Düzceli 1 ay önce
Mesela belediye bu sorunu kökten çözmek yerine günü kurtaran çözümü yapacak, sonraki seçimde çıkacak bunu çözeceğiz diyecek. Şimdi çözsene zaten bu senin elinde karışanın yok durduranın yok? Ama yook halkımız bu düzenbazlıklara göz yumacak yine miadı dolmuş akpye belediyeyi teslim edecek.
Sema 1 ay önce
Neden degiştirilmez bu borular anlamadım gitti!
kralettin 1 ay önce
Belediyenin altyapı ve yollardan daha önemli konuları var. Logo değiştirmek, istanbul caddesini söküp, yeniden yapmak gibi.
vatandaş 1 ay önce
noktayı koymuş.