banner851

banner955

“ARKADAŞLARINIZA İYİLİK YAPMIYORSUNUZ…”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, uyarılara rağmen ısrarla uygulanan asker uğurlama törenlerine tepki gösterdi. Bakan Koca, geleneksel törenler yüzünden virüsün yayıldığını belirterek "Arkadaşının vatani görevine pozitif tanı konmuş olarak başlamasını, hangi arkadaş ister?" dedi. Düzce’de de yapılan asker uğurlama törenleri için yetkililer vatandaşları uyardı.

Gündem 30.06.2020, 16:50
2268
“ARKADAŞLARINIZA İYİLİK YAPMIYORSUNUZ…”
banner1032

Çin'den dünyaya yayılan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını kısa sürede hem dünyaya hem de Türkiye'ye sıçradı.

İnsandan insana bulaşma özelliğiyle kalabalık ortamlarda büyük risk oluşturan virüs, geleneksel ziyaretlerimize kısa bir süreliğine ara vermemizi gerektiriyor.

Yetkililer de bu konuda defalarca kez uyarılarda bulunmasına rağmen Düzce’de uyarılar kulak arkası edilerek  asker eğlencesi ve uğurlaması düzenleniyor.

Filyasyon ekibinin çalışmaları sonucunda salgının birçok kolunun asker uğurlaması olduğu sonucuna varılınca Bakan Fahrettin Koca bu konudaki uyarılarını yeniledi.

"BUNU YAPMAYI HANGİ ARKADAŞ İSTER?"

Vicdanlara seslenen Bakan Koca, Twitter hesabından bir paylaşım yaptı. Koca, "COVID-19 tedbirlerine uyulmadan yapılan ASKER UĞURLAMALARI haberine giderek daha fazla rastlıyoruz. Uğurlamaları bu şekilde yapanlar, kendilerine iyilik, arkadaşlarına arkadaşlık yapmıyor. Arkadaşının vatani görevine pozitif tanı konmuş olarak başlamasını, hangi arkadaş ister?" ifadelerine yer verdi.

banner844
Yorumlar (3)
Düzceli 2 yıl önce
Boşuna kızmayın sayın bakanım bu virüs ilk yayıldığında 15 gün yasak konulsaydı bu kadar yayılmayacaktı şimdi önüne geçemiyorsunuz gençler eğlencede ister Devlet baştan önlem alacaktı şimdi herşey için çok geç
muhatap 2 yıl önce
ne yazık ki bu eğitilmez insanlarla aynı dünyada yaşamak zorundayım.
Vatandas 2 yıl önce
Polis jandarma onlen almasi lazim cezayi kesicekki akillari baslarina gelir
25
orta şiddetli yağmur