banner851

banner614

ARSLAN, MÜHENDİSLERİ ÜZDÜ

İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği'ne hala asaleten atama yapılmazken uzun süredir Düzce gündemini meşgul eden konuyla ilgili her gün farklı bir açıklama yapılıyor. İşte yapılan bu açıklamalardan biri mühendisleri üzdü. Milletvekili Korkmaz'ın "Mühendis genel sekreter olmalı" görüşüne katılmaya Fevai Arslan'ın "Mühendis olup da idareci kabiliyeti yoksa hiçbir anlamı yok" sözlerine İnşaat Mühendisleri Odası'ndan yanıt geldi.

banner619
Gündem 26.08.2013, 12:08
151
ARSLAN, MÜHENDİSLERİ ÜZDÜ

 

Genel Sekreterlik makamına atanma ile başlayan imam-mühendis tartışması büyüyor. Milletvekili Fevai Arslan'ın Öncü Tv Ekranlarında yayınlanan Erol Tayhanla Manşet programında konuyla ilgili yaptığı açıklama Mühendisleri üzdü.

Mühendisleri teknik eleman olarak nitelendiren Arslan'a cevaben Türkiye Mimarlar ve Mühendisler Odalar Birliği (TMMOB) İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Ankara Şubesi Düzce Temsilciliği tarafından yapılan açıklamada, "Sayın Milletvekilimiz Fevai Arslan'ın 20 Ağustos 2013 tarihinde Öncü TV'de yayınlanan Manşet programında İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği ile ilgili yaptığı açıklamayı izledik. Sayın milletvekilimiz, genel sekreterlik makamının aslında yöneticilik makamı olduğunu ifade etmek isterken, doğrudan mühendislik mesleğiyle örnekleme yapması, ''Bana göre mühendis olması en son gelir, önemli olan mühendisi çalıştıracak kabiliyette olması, mühendis olup da idareci kabiliyeti yoksa hiçbir anlamı yok'' gibi ifadeler kullanması üyelerimizi üzmüştür. Bilindiği gibi özel idareler yalnızca teknik elemanla hizmet vermiyor. Yapılan hizmetlerin mali, hukuki, sosyal boyutları da bulumakta. Ancak mühendis de çeşitli alanlarda hizmet verirken her aşamada yöneticiliğin tam içinde olmak zorundadır. Ayrıca mühendis yapılan her hizmetin, güvenli, kaliteli, ekonomik olması gerekliliği bilinciyle eğitim almakta, mesleğini sürdürmektedir. Bu nedenlerle yöneticilikte mühendis, en son değil en başta gelmelidir. Yetenek özelliği, doğal olarak önemli ve gereklidir. Üyelerimiz adına saygılarımızla sayın halkımızın bigilerinize sunulur." ifadelerine ver verildi.

 

Haber;  S KAŞKIR

banner844
Yorumlar (0)