banner615

banner614

banner701

ARTIK E-DEVLET ÜZERİNDEN İPTAL EDİLEBİLECEK

banner619

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından yapılan yeni düzenlemeyle, Elektronik haberleşme işletmecilerinin hizmetlerine ait abonelikler yarından itibaren olmak üzere e-devlet sistemi üzerinden iptal ettirilebilecek.

Gündem 26.10.2020, 10:48
4517
ARTIK E-DEVLET ÜZERİNDEN İPTAL EDİLEBİLECEK
banner785

BTK tarafından yapılan düzenleme kapsamında, abone sayısı 200 binin üzerinde olan elektronik haberleşme işletmecilerinin hizmetlerine ait aboneliklerin iptali 26 Ekim Pazartesi gününden itibaren e-Devlet üzerinden yapılabilecek.

Artık e-devlet'te yapılabilecek

e-Devlet Kapısı’ndaki fesih başvurusunun ardından, 24 saat içinde hizmete ilişkin ücretlendirme, hizmet sağlayıcı tarafından durdurulacak. Böylece, sabit veya mobil telefon, internet ve kablo TV aboneleri, aboneliğini iptal ettirmek istediğinde, hizmet aldığı işletmeciye yazılı dilekçeyle başvurmak ya da faks çekmek gibi işlemlerle uğraşmadan abonelik iptal başvurusunu yapabilecek.

İşletmeciler, abonelerin nakil, devir, hat dondurma gibi talepleri mevcutken e-Devlet Kapısı üzerinden fesih başvurusu gelmesi halinde bu başvuruyu yerine getirmekle de yükümlü olacak.

Yorumlar (0)
12°
parçalı az bulutlu