banner851

banner955

ARTIK YOLCULAR MAĞDUR OLMAYACAK

Düzce’de İçişleri Bakanlığı genelgesi doğrultusunda yolcu almayan taksi şoförleri hakkında yasal işlem başlatılacak.

Gündem 28.09.2021, 15:50 29.09.2021, 14:19
3907
ARTIK YOLCULAR MAĞDUR OLMAYACAK

Düzce’de artık taksilerde kısa mesafe ve trafik yoğunluğu gibi nedenlerle yolcu alınmamasının tespitinde güvenlik birimleri yolcu mağduriyetini giderecek. Yolcu almamakta ısrar eden taksi şoförlerine yasal işlem yapılacak.

İçişleri Bakanlığı’nın Düzce Valiliği’ne ulaşan "Taksi Denetimleri" genelgesinde, son dönemde özellikle büyükşehirler başta olmak üzere, bazı taksi şoförlerinin kısa mesafe veya trafiğin yoğun olduğu saatlerde yolcu almadığına ilişkin şikayetlerin arttığı belirtildi.

Bu durumun, taksi şoförleri ile yolcular arasındaki tartışmaları ve asayişe müessir olayları artırabileceği, ticari taksilerde seyahat eden/etmek isteyen vatandaşlar ile turistler arasında mağduriyetlere neden olabileceği vurgulandı.

Genelgede, mağduriyetlerin önüne geçilebilmesi için yapılacaklar şöyle sıralandı:

"Taksilerde kısa mesafe/trafik yoğunluğu gibi nedenlerle yolcunun alınmamasına ilişkin şikayet/müracaatlar ile konunun denetimlerde resen tespiti halinde güvenlik birimleri yolcunun mağduriyetini giderecek. Taksiye bindirilecek, yolcuyu almamakta ısrar eden taksi şoförleri hakkında ilgili oda ve belediye ile koordinasyon dahilinde gerekli yasal işlem (trafikten men dahil) yapılacak. Ticari taksi denetimleri artırılarak, şehirler arası otobüslerde uygulanan sivil personel denetimleri ticari taksiler için de uygulanacak. Taksi yolcularının yaşadıkları mağduriyetler hakkında şikayetlerini ulaştırabilecekleri mecralar (belediyeler, esnaf odası vb.) ile ilgili iletişim bilgileri kamuoyu ile paylaşılacak." (ÖNCÜ HABER/AA)

Yorumlar (5)
Umit 1 yıl önce
şu haberi ayda bir defa mutlaka okuyorum. Ama icraat göremedik henüz. Düzcede mini etek va sarı saç sahibiysen istediğin en yakın mesafeye ücretsiz gidersin. sakal varsa kaynaşlıya 100 lira yazar
Ben anladım 1 yıl önce
Bir virüs ile hepsi aradan çıkar amaç o mu ?
HD 1 yıl önce
Düzce de her yer kısa mesafe
ERAY 1 yıl önce
taksciler erğitime tabi tutulmalı renkli camlı ne olduğu belli olmayan trafikte yolun tamamen kendisine ait olduğunu zanneden terörist taksiciler mevcuttur.çakma zenonlarıyla ve pavyon gibi arabalarıyla ticari taksiden başka herşeye benziyorlar..
Yamalı Pantalon 1 yıl önce
Adam zil zurna sarhoş. Burnunun ucunu görmüyor. Leş gibi alkol sigara kokuyor. Bu yasayı koyan adam gelsin 5 dk yolculuk etsin bakalım beraber. İşinize bakın.
Yeni Sayımız