banner851

banner955

Asaleten Atamalar Önümüzdeki Ay Yapılacak

Yıllardır vekaleten yürütülen Okul Müdür ve Müdür Yardımcı'lıkları için önümüzdeki aydan itibaren Asaleten atamaların yapılacağı bildirildi. Düzce genelindede vekaleten görev yapan 103 Müdür asil olarak atanacak.

Gündem 22.11.2009, 14:17
127
Asaleten Atamalar Önümüzdeki Ay Yapılacak
banner1032

Atama yönetmelikleri mahkeme tarafından defalarca iptal edildiği için yıllardır vekaletle yönetilen Okul Müdür ve Müdür Yardımcılıkları için önümüzdeki aydan itibaren atama yapılacak. Düzce genelinde de vekaletle görev yapan 103 müdür asil olarak atanacak.

Düzce genelinde vekaletle yönetilen 103 Müdür'lük görevine sınav puanına göre yönetici tayin edilecek. Okul müdürlüğü ve müdür yardımcılığı için birkaç yıl aradan sonra yapılan iki ayrı sınavın sonuçları açıklandı. Müdür yardımcılığı sınavına giren 90 bin kişiden 25 bini başarılı oldu. Barajın 100 üzerinden 60 olduğu sınavda başarı oranı yüzde 28'de kaldı. Yani sınava giren öğretmenlerin üçte biri başarı elde etti.

En az bir yıl müdür yardımcılığı yapanların başvurabildiği müdürlük sınavında ise başarı daha yüksek çıktı. 39 bin adayın katıldığı sınavda 21 bin 400 kişi 60 puanı geçti. Başarı oranı ise yüzde 55'i buldu.

Atamaları valilikler yapacak. İller aralık başında boş müdür ve yardımcılıklarını ilan edecek. 10 tercih alınacak müdür yardımcılıklarına sınav puanı üstünlüğüne göre doğrudan atama yapılacak. Müdürlük için ise puanın yanı sıra Değerlendirme Formu notları da da kullanılacak.

Yorumlar (0)
12
parçalı bulutlu