banner851

banner614

ASAR PROJESİ RAFA MI KALKTI?

banner619

Düzce Belediyesi tarafından şehir merkezinden geçen Asarsuyu Deresi için hazırlanan ve maliyeti 35 milyon lira olarak açıklanan proje rafa mı kalktı? "Artık herkes Eskişehir Porsuk Çayı'ndan değil, Düzce Asar Deresi'nden bahsedecek." diyerek Eski Başkan Mehmet Keleş'in geçtiğimiz haziran ayında duyurduğu rehabilitasyon projesi için aylardır tek çivi çakılmaması 'Bu da uygulamaya geçmeyecek' yorumlarını beraberinde getirdi.

banner846
Gündem 19.11.2017, 13:54 20.11.2017, 09:23
1778
banner844

Aylar önce proje hazırlandı

Eski Belediye Başkanı Mehmet Keleş döneminde şehrin ortasından geçen Asarsuyu Deresi'nin daha iyi bir görünüme kavuşması amacıyla yeni bir proje gündeme gelmişti. Bu doğrultuda Asarsuyu Deresi’nin şehir merkezinden geçen 7 kilometrelik bölümünde rehabilitasyon, sosyal ve kültürel, sportif etkinlik alanları oluşturulacağı Asarsuyu Deresi Projesi hazırlanmıştı.

Maliyeti 35 milyon lira: 15 milyonu DSİ karşılayacak

Geçtiğimiz haziran ayında henüz görevinin başındayken projenin duyurusu yapan eski Başkan Keleş, Asarsuyu Deresi’nin şehir merkezinden geçen 7 kilometrelik bölümünde yenileşme ve rehabilitasyon projesinin uygulanacağını belirtmiş ve projenin maliyetini 35 milyon lira olarak açıklamıştı. Maliyetin 20 milyon lirasını belediyenin 15 milyon lirasını ise DSİ karşılayacağı projeye göre derenin ortasında rigor kanalı bir kademe aşağı çekilecek ve suyun daha hızlı akması sağlanacak. Dere kenarlarındaki bantta ise bisiklet yolları, çiçek bahçeleri, kafe ve restoranlar yer alacak. Yan duvarlara ise dikey bahçeler yapılacak.

Bu da mı uygulanmayacak?

Ancak aylar önce projesi hazırlanan ve 2018 yaz sezonunda tamamlanacağı açıklanan Keleş'in "Asar için mega proje" dediği rehabilitasyon projesi için aylardır başlayan bir çalışma yok. Melensuyu Projesi'nin 2. etabı başta olmak üzere Keleş dönemindeki bazı projelerin uygulamadan kaldırıldığı bilinirken, yeni yönetimin Asarsuyu'na modern ve şehre yakışır bir çehre kazandırılması hedefiyle hayata geçirileceği duyurulan projeyi de rafa kaldırıp kaldırmadığı merak ediliyor. Asarsuyu etrafında hala herhangi bir çalışmanın olmaması uygulamaya geçmeyecek yorumlarını kuvvetlendiriyor.

Haber: C.ÜSTÜNER

Yorumlar (24)
Keleşoğlu 4 yıl önce
Eski başkan keleş gitti sahipsiz kaldı heryer. Çok arayacaksiniz cok
Can. D 4 yıl önce
SAYIN BASKAN YAPACAK COK IS VAR DÜZCEDE ULASIM BERBART DÜZCE AKCAKOCA HENDEK SAKARYA ESKI KÜLÜSDÜR MÜNÜBÜS YOLCULUGU NEDEN DÜZCE BELEDIYESI HALK OTÖBÜSÜ HIZMET VERMEZ HE AVRUPAYA BAKIN YOK MÜNÜBÜS YOLCULUGU YAZIK ESKI KAFA DEVAM HE
Can D 4 yıl önce
SAYIN BASKAN DÜZCE DOGRU YÖNETILIRSE PILAN POREJE ZAMANINDA GECIKDIRILMEDEN YAPILIRSA DÜZCEMIZ MODERN OLUR GEL GÖRKI DAHA DEPREMDE HASARLI BINALAR YIKILMADI ESKI SANAYIDE YIKILMADI ELETIRIK TELERI HALA YERIN ALTINA ALINMADI DAHA SAYIMI
ya 4 yıl önce
hala mahale aralarında tavuk kuş kümesler var neredemı nusrettın mahlesınde nusret sokkakta
cavat 4 yıl önce
eletrık ve telefon tellerı canak antenler salkım sacak merkezde güya gelışiyoruz ne gelişmesı
orhan 4 yıl önce
bırakın yatırımı hala prafabrık ve orta hasarlı 18 yıldan berı oldu agır hasarlı bınalar duruyor bunları halletmeyen beledıyeden ne hızmetı beklıyoruz
vay 4 yıl önce
bence buyuk yatırımları beledye rafa kaldırak gıbı görunuyor benım beledıyeye guvenım yok bundan sonra yatırım gelmez
T. 4 yıl önce
Milyondan aşağı değil arabalarınız da projeleriniz de. Sonra torba torba yasalarla ötevelileştirdiniz alışverişlerimizi.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın