banner851

banner955

ASYA SIRALAMASINDA ÖNEMLİ BAŞARI

Düzce Üniversitesi, Asya Üniversite Sıralamaları’nda yükselişini sürdürüyor. Bir önceki dönemde 401 bandında yer alan üniversite, 100 basamak yükselişle 301-350 bandında yer aldı.

Gündem 21.06.2022, 15:59
1540
ASYA SIRALAMASINDA ÖNEMLİ BAŞARI

Times Higher Education tarafından yayınlanan Asya Üniversite Sıralamaları’nda (Asia University Rankings) Düzce Üniversitesi’nin bir kez daha uluslararası bir başarıya imza attığı bildirildi.

Düzce Üniversitesi’nde yapılan bilgilendirmede şunlar kaydedildi:

“Asya Üniversite Sıralamaları’nda bir önceki dönemde 401+ sıralamasında yer alan Düzce Üniversitesi, katma değerli bilimsel çalışmalarının haklı bir sonucu olarak 100 basamak yükselişle 301-350 bandında yer alma başarısı gösterdi.

Geçen yıl Türkiye’deki üniversiteler arasında 28. sırada, devlet üniversiteleri arasında ise 18. sırada bulunan Düzce Üniversitesi bu yıl, ülkemizdeki üniversiteler arasında 13. ve devlet üniversiteleri arasındaysa 8. sırada yer alarak zirve yolculuğundaki başarısını sürdürdü. Daha önce Dünya Üniversite Sıralaması 2022’de mühendislik kategorisinde, Türkiye’de devlet üniversiteleri arasında birinci olan Düzce Üniversitesi, son dönemde yayınlanan Gelişmekte Olan Ekonomiler 2022 Üniversite Sıralaması’nda da 100 basamak birden yükselme başarısı göstermiş, 2022 Genç Üniversiteler Dünya Sıralaması’nda da dikkat çekici başarılarla adından söz ettirmişti. Bu kez Asya kıtasına yönelik yapılan sıralamada da yükselişine devam eden Düzce Üniversitesi, istikrarlı başarılarıyla dünya üniversitesi olduğunu bir kez daha kanıtladı.”

Yorumlar (7)
mücahit 2 hafta önce
Şu sizin haberlerinizde kötülediğiniz rektörün başında olduğu üniversite mi başarılı olmuş?
DuzjeLee 2 hafta önce
Seydullah çok haklıymış. Rektör gittiği gibi başarı tavana vurdu.
Traveller 2 hafta önce
Madem yükselişte, başarı var; o zaman rektör neden gönderildi?
Başarılı olmak suç muşşş 2 hafta önce
Kim o seviye ye getirdi, rektörü görevden aldıranlarmı, Allahım işine bakın ki rektör görevden aldırılıyor üniversite 100 basamak yükseliyor, görev süresinin dolmasına 8 ay kala görevden almak ne kadar mantıklı, nasıl bir kabahat işlediki az bir süre kala görevden alınıyor ve ne hikmetse görevden aldıranlar 100 basamak yükselecek kadar başarılı olduğunu ve yaptıklarının ne kadar zır olduğunun bu rakamların ortaya koyduğu gerçeği umarım bir takat gibi hissetmişlerdir, 100 basamak yükselecek kadar başarılara taşımanın bedelinin görevden aldırmak olduğunu da böylece gördük. Yani başarılı olmak SUÇ sayılıyormuş, kaypak olmak, işini savsaklamak, işten kaytarmak vs. Görede kalmak oluyormuş. Doğruyu söyleyeni de 9 köyden kovarlarmış, ben bana göre doğruları aktarıyorum, kendimce yorumum benim böyle.
YAVUZ81,08 2 hafta önce
Avrupada kaçıncı
ahmet 2 hafta önce
Rektörün ayağını kaydıranlar her kimlerse artık utanmış mıdır
cash81 2 hafta önce
yani kıytırık
27
açık