banner851

banner955

Atanan Valilerin Son Toplantısı

Doğu marmara kalkınma ajansı 12. olağan genel toplantısı eftenia otelde yapıldı. Toplantıya Valililer, Belediye Başkanları ve sivil toplum kuruluş başkanları katıldı.

Gündem 26.05.2010, 20:10
125
Atanan Valilerin Son Toplantısı

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı 12. Olağan Yönetim Kurulu toplantısını Düzce'de yaptı. Yönetimde bulunan 4 Valinin atanması nedeniyle toplantı veda nitelğindeydi. Toplantıya Düzce Valisi Bülent Kılınç, Kocaeli Valisi Gökhan Sözer, Bolu Valisi Halil İbrahim Akpınar ve Yalova Valisi Yusuf Erbay ile Düzce Belediye Başkanı İsmail Bayram ve Bolu Belediye Başkanı Allaaddin Yılmaz ve Düzce, Bolu, Kocaeli, Sakarya ve Yalova İGM ve TSO başkanları da katıldı. Toplantıya Sakarya Valisi Hüseyin atak katılmadı.
Toplantının ilk bölümü basına açık gerçekleştirilirken, Düzce Valisi Bülent Kılınç toplantı öncesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Kılınç açıklamasında Bugün burada doğu Marmara Kalkınam Ajansı'nın toplantısını gerçekleştiriyoruz. Burada bir tek Yalova Valisi Yusuf Erbay, markada değişmeyen tek üye olacak. Valiler olarak bizlerin son toplantısı. Bu toplantı bir nevi veda toplantısı olacak. Her ay yapılan toplantılarda görüşüldüğü gibi bugün de aynı şekilde görüşmelerimizi sürdüreceğiz dedi. Konuşmanın ardından MARKA genel sekreterliği tarafından Doğu Marmara Kalkınma Ajansı'nın kurucu başkanlığını yapan ve Valiler kararnamesinden sonra merkeze alınan Kocaeli Valisi Gökhan Sözer'e bir plaket verildi. Plaketi MARKA adına Vali Bülent Kılınç verdi. Toplantının daha sonraki bölümleri basına kapalı olarak devam etti.

Haber; H. KAYA

Yorumlar (0)
Yeni Sayımız