banner851

banner614

ATA’YA BÜYÜK ÖZLEM

Ebediyete intikali yalnız Türk milletini değil, bütün dünyayı yasa bürüyen Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 78. yıldönümü dolayısıyla vatandaşlara ‘Atatürk’ denildiğinde akıllarına ilk nelerin geldiğini sorduk. Bir üniversite öğrencisi, “Ben bir kadın olarak bu ülkede özgürce yaşayabiliyorsan bu onun sayesindedir.” diyerek O’nun gibi kimsenin olmayacağını düşündüğünü belirtti. İşte Düzceliler, Ata’larına olan özlemi şu şekilde kelimelere döktü.

banner619
Gündem 09.11.2016, 17:18 11.11.2016, 09:49
2232
ATA’YA BÜYÜK ÖZLEM

Yarın 10 Kasım… Ulu önderimizin ebediyete uğurlanışının 78. yıldönümü… Türk milleti olarak saygı ve özlemle Ata’mızı anacağımız bu anlamlı güne 1 gün kala sokağa çıktık ve Düzceli vatandaşlara, “Atatürk” denildiğinde akıllarına ilk nelerin geldiğini sorduk. Anıtpark Meydanı’nda düşüncelerini aldığımız vatandaşlar, atalarını özlemle anmakla birlikte lider ve ileri görüşlülüğüne vurguda bulundu.

“Eğer bir kadın olarak özgürsem onun sayesinde”
Arkadaşlarıyla bugün Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü konuştuklarını belirten bir üniversite öğrencisi haber ekibimize hislerini şu sözlerle ifade etti: “Eğer ben bir kadın olarak özgürsem bu onun sayesindedir diye düşünüyorum. Anma törenlerinde o an o ortamda duygusallaşıyoruz. İnşallah yarın burada da güzel bir şeyler yapılır. Zaten katılacağız. Onun gibi kimsenin olmayacağını düşünüyorum.”

“Gelmiş geçmiş en büyük lider”
Liderliğine vurgu yapan bir diğer öğrenci ise; “Atatürk bende yoğun duygular hissettiriyor. Türkiye’den gelmiş geçmiş en büyük lider. Önemi anlatılmayacak kadar fazla bizde. Zaten ilk aklıma gelen kazandığı savaşlar ve bu ülkeyi yoktan var etmesi ve ileri görüşlülüğü. Anlatılacak çok şey var bunlar sadece birkaçı.” diye konuştu.

“Dünya tarihinde gelmiş geçmiş en büyük lider”
Düzceli bir vatandaş Atatürk’ün ölümünü büyük bir kayıp olarak değerlendiğini söyleyerek; “Dünya tarihinde gelmiş geçmiş en büyük lider olduğu zaten kabul görmüş bir şey. Yeri asla doldurulamaz bir liderdi. Keşke yaşasaydı da ülkemizin halini daha iyi noktalara taşısaydı diye düşünüyorum. Özlememek mümkün değil. Bize bıraktığı bu bağımsız ülke tarih edilebilir bir duygu değil. Keşke yaşasaydı.” dedi.

Zekası ve önderliğine vurgu yapan bir diğer vatandaş ise şu ifadeleri kullandı; “Atatürk denildiğinde aklıma ilk önce zeki bir önder olduğu geliyor. Maddi ve manevi olarak o zor günlerde liderliği üstlenmiş doğrularıyla yanlışlarıyla. Zeki bir önder Atatürk yaptığı mantıklı işler özellikle bu yüzyılda bende daha ağır basıyor.”

banner844
Yorumlar (14)
karabüklü 5 yıl önce
nato kafa nato mermer arkadaş... yorumlara bakıyorum da bu ülke 1 adım öteye gitmez neymiş efendim peygamber efendimiz olmasaydı vay atatürk olmasaydı yahu bi sıyrılın artık şunlardan.. :)) arkadaş yaşayacağız ve öleceğiz kimse kazık çakmayacak bu dünyaya.. herkes herkese saygılı olsun gerisi teferruat
EĞİTİMCİ 5 yıl önce
Bazıları cahilce Osmanlıyı kötülüyor ya, komik oluyorlar. Mustafa Kemal ömrünün çoğunu osmanlı vatandaşı olarak geçirmiş, osmanlı eğitimi almış, osmanlı askeri sisteminde yetişmiş bir insan. Osmanlı kötü olsaydı Mustafa Kemal yetişmezdi. Bilin, düşünün istedim...
HEPSİ BİZİM 5 yıl önce
MUSTAFA KEMAL, ABDULHAMİT HAN, FATİH SULTAN MEHMET HAN, KANUNİ, ALPARSLAN... TARİHİMİZ BİNLERCE DEVLET ADAMIYLA DOLU HEPSİ BİZİM HEPSİ ÖNEMLİ
Atatürk olmasaydı 5 yıl önce
Atatürk olmasaydı, İngilizler Kastamonu'ya aniden çıkarma yapar. Churchill herkesi şapka giymeye zorlardı. Şapka giymeyi reddeden vatandaşları için seyyar mahkemeler kurar, seri idamlar yaptırırdı. Hatta şapka kanuna karşı çıkıyor diye iki önemli şehri Rize'yi ve Trabzon'u denizden bombalatırdı.Neyse ki Atatürk geldi de...
Ender 5 yıl önce
Bende bir erkek olarak özgürdüm takii kafama şapka takmayıp idam edilinceye kadar!
mustafa 5 yıl önce
adı mustafa. adını almış muhammed mustafadan.. onun değerleri ile büyümüş onun gibi kadını kadın haklarını gözetmiş. onun yaydığı dini bu vatan topraklarında haç+ hegomonyasından bu vatanın yiğitlerine yol göstererek önderlik ederek başarmış yüce şahsiyet .. seni özlemle anıyoruz..senin yaptıklarının dün oğuz kağandan fatihten farklı olmadığını anlamayan akıl tutulumu yaşamış insanlara üzülerek acıyarak bir kez daha ruhun şad olsun mekanın tüm gaziler şehitler gibi muhammedin ordularının da yer alasın..
YUSUF 5 yıl önce
Kişi sevdiğiyle haşredilecektir. Ona göre...
alaalalal 5 yıl önce
sen kadın olarak özgürsen ve kadın olarak yaşamıssan peygamber efendimizin sayesindedir....
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın