banner851

banner614

ATEŞ PÜSKÜRDÜLER

Türkiye'de dün gece yaşanan askeri darbe girişimine Düzce’den tepki yağdı. İşte o kınama mesajları…

banner619
Gündem 16.07.2016, 15:42
1967
ATEŞ PÜSKÜRDÜLER

 Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, 15 Temmuz kalkışması nedeniyle bir mesaj yayınladı. Başkan Mehmet Keleş, Türkiye’nin önemli bir dönemden geçtiğini belirterek ‘Türk Silahlı Kuvvetleri içinde vatan haini bir grubun Cunta hevesi içinde darbeye niyetlenerek ‘kalkışmaya’ girişmesi demokrasi açısından talihsizliktir. Ne var ki Türk halkı demokrasi sınavı ve nöbetine girerek, bu hain gruba karşı gereken cevabı vermiştir’ dedi.

KELEŞ: “Müstahak oldukları her türlü cezayı, karşılığı görecekler”

Başkan Mehmet Keleş, mesajında şu görüşlere yer verdi ‘,Bu olay TSK’nın emir kumanda hiyeraşisi ile olan bir kalkışma değil, silahlı kuvvetler içerisindeki paralel terör yapılanmasının bir kalkışmasıdır. Bu paralel çete mensupları artık yüce Türk adaletinin elindedir. Müstahak oldukları her türlü cezayı, karşılığı göreceklerdir. Evet, milletimiz bu olaydan çok büyük bir basiret göstermiştir. Bu basiret Türkiye’de milli iradenin, demokrasinin kesintiye uğramasının önüne geçmiştir. Bu kalkışmayı yapanlar şunu anlamalıdır, hiç kimse bu milletin demokrasi aşkıyla ve özgürlük isteğiyle asla ve asla boy ölçüşemez.  Bu darbe girişiminde hayatını kaybeden güvenlik güçlerimiz, polisimiz, sivil vatandaşlarımızı rahmet, minnet, şükranla anıyorum. Yakınlarına başsağlığı diliyor, acılarını paylaşıyorum. Yaralılarımıza Allah’tan şifa diliyorum. Kahramanca savaşan güvenlik güçlerimizi alnından öpüyor, milletimizle beraber büyük bir belayı Allah’a şükür def ettik.’

DÜZCE BAROSU “tüm darbelerin karşısındayız”

Düzce Barosu tarafından yapılan açıklamada ise “darbeye hayır” denildi. “Darbelerin Türkiye’ye verdiği zararı en iyi hukukçular bilir.” İfadelerine yer verilen açıklamada “ çünkü darbeler her şeyden önce hukuksuzluk demektir. Düzce Barosu, kimden ve ne zaman gelirse gelsin tüm darbelerin karşısındadır. Ve bu topraklar üzerinde yaşanan her sorunun, demokrasi ve hukuk içerisinde çözülmesinden yanadır. Düzce Barosu olarak demokrasiden yana olduğumuzu belirtiyor ve herkesi hukuk kurallerina uymaya davet ediyoruz.” denildi.

Taşlı: “sütü bozuk terör örgütü mensuplarını şiddetle kınıyoruz”

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı ve Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ertan Taşlı’nın yaptığı basın açıklamasında çok sert ifadelere yer verildi. Taşlı, “Ülkemizin birlik ve beraberliğine karşı yapılan demokrasi düşmanı vatan haini ve emelleri bu ülkeyi yok etme gayreti içinde olup aşağılıkça bir girişime yeltenen sütü bozuk terör örgütü mensuplarını şiddetle kınıyor, ülkemiz menfaati için gayret gösteren tüm güvenlik güçlerimize ve meydanlara koşan Necip milletimize şükranlarımızı sunuyorum. Tüm esnaf arkadaşlarımızın gösterdiği duyarlı davranışından dolayı minnetlerimi ifade ediyor , bu alçak terör örgütü mensuplarını en büyük ceza ile cezalandırılmalarını bekliyor, esnafımız adına milletimize ve ülkemize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Artık Türkiye eski Türkiye değil. Bu karanlık gecede rahmete kavuşan şehitlerimize Rabbimden Rahmet yaralılara acil şifalar dilerim. Kimse bu millet üzerine hesap yapmasın demokrasi ve yasalarımıza olan inançla esnafımız herzaman devletimizin yanında olacaktır. “ifadeleri kullanıldı. 

Yorumlar (0)