banner851

banner955

AY'IN YÖNETİMİNDEN 6 KİŞİ İSTİFA ETTİ!

Düzce Baro Başkanlığına çekişmeli bir yarışın sonunda bir oy farkla gelen Baro Başkanı Azade Ay’ın yönetiminde istifalar peş peşe geliyor. Sadece 8 ay önce başkanlık koltuğuna oturan Ay’ın 6 yönetim kurulu üyesi istifa etti.

Gündem 17.06.2017, 19:34 18.06.2017, 14:09
3270

Avukat Metin Güçlü ile Düzce Baro Başkanlığı için yarışan ve olaylı bir şekilde bir oy farkla Düzce Baro Başkanlığı koltuğuna oturan Azade Ay’ın yönetiminde fırtına dinmiyor. 23 Ekim’de 9. olağan Genel Kurulu sonucunda sandığa giden avukatların aldığı 75 oyla Baro Başkanı olan Ay yönetim kurulu üyelerinin istifa kararlarıyla sancılı bir süreçten geçiyor.

Ay’ın yönetiminde yer alan isimlerden istifa eden ilk isim Hakan Özkasap oldu. Özkasap’ın istifasını Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’nun Anayasa değişikliği halk oylaması kapsamında yapacağı Düzce ziyareti öncesi, baronun tarafsızlığını kaybettiği, evet-hayır girdabına girdiği gerekçesi ile görevinden Recep Albayrak takip etti.

İstifalar bununla sınırlı kalmadı. Albayrak’ın ardından Baro Genel Sekreteri Yasemin Cambulat, Ahmet Altun, Doğan Eser takip etti. Yönetim Kurulu Yedek Üyesi Nedim Karadeniz de mevcut yönetimle çalışmayı kabul etmeyerek istifa etti. Başkan seçildiği gün yaptığı konuşmada “Bundan sonra sen-ben yok. Baro için çalışacağız” Ay’ın yönetimindeki baroda 6 istifa deprem etkisi yarattı.

İstifa edenler

Haber:Y.SEVER

banner844
Yorumlar (20)
RK NE SENNE DİYON NE 5 yıl önce
RK YORUMCUSU, BURDAKİ MESELE NE SENİN DERDİN NE KARDEŞİM, BURADAKİ KONU SENİN ÖZELİN DEĞİL, KİMDEN BAHSETTİĞİN BELLİ DEĞİL, KENDİ KENDİNE YORUM YAPIP KENDİNİ AVUTUYORSUN.GİT AVUKATINLA HALLET İŞİNİ. KENDİN ANLADIYSAN ANLATTIĞINI MESELE YOK
Yasin 5 yıl önce
Kadının alnında secde izi var o yüzdendir
Serdar gurler 5 yıl önce
Sayın başkan doğru bildiğin yolda ilerle gerisi boşsana karşı olanların hepsi anti demokrat biatçılar çagdaş medeni düşünemeyen kişiler kendi küçücük dünyalarinda yaşayabilen insanlar sizin gibi bir hanımefendiyi dik duruşundan ötürü kutluyorum ..
Yarsavcı 5 yıl önce
Yargıya siyaset düşmemesi gerekir! Bunlar tarafsızlığını yitirdi! Eeeee ne olcak şimdi! REİS BAŞKAN!
Duzci 81 5 yıl önce
Kendi aralarinda bile adaletli bir secim yapip basa gelene yada bastan inene tahammul edemeyeler gun olacak da adalet saglayacak vatandasa buna kim inanir. Duzce yargi organlari hala cemaatin gudumunde. Avukatlat da dahil
Nokta. 5 yıl önce
Tarafsızlığını kaybettiği sürece baro başkanı görevini bırakması gerekli. İstifaların geciktiğini söyleyebiliriz.
Nokta. 5 yıl önce
Hadi oradan, 1954 ten bu yana iktidar yüzü görmeyen, hırsı bile olmayan CHP vardı. Döneme bak AKP yoktu. Neyin, ne mal olduğunu çok iyi biliriz. Martaval okuma, sığ düşünceni kendine sakla, emi.
Serdar gurler 5 yıl önce
Vatan hainlerinin nerede olduğu belli ama kim bunlara çanak tutuyorsa içeriği önemli degil hangi taraftan olursa olsun cezalandırılmadır yıllardır kandil neden bitirilemiyor çözüm süreciymiş ne alaka birdefetö hortladı kim in eseri acaba bir düşün
Serdar gurler 5 yıl önce
Bankaları hortumlayanların kimler olduğu belli hangi iktidar döneminde gerçekleştirildiğide hep muhafazakar kanadı biz sonra kaç dönem iktidar oldukki protestolar sizi bu kadar rahatsız etmesin yürümekle yollar aşınmaz ama reislede bu iş olmaz..
Nokta. 5 yıl önce
Serdar kardeş, vatana ihanet etmiyorum. Seneler önce bankaları hortumlayanlar, SSK'yı zarara uğratanlara adalet vardı değil mi? İki baklava çalan çocuklaraydı değil mi adalet? Senin kasetçi başkanın yolda yürümeyi öğrensin.
Serdar gurler 5 yıl önce
Seninde ne taraf olduğun belli sayın başkan olsa ne olur koskoca reisiniz herseyin başı benim diyorda yasa anayasa tanımadan hanımefendinin dik duruşu dürüstlükmü batıyor birilerine yargıyıda bir gün arar duruma gelirsiniz herkese lazım olur ...
Hakki hakbilir 5 yıl önce
Son derece normal. ötekileştirmelerin, kin gütmelerin, bana oy verdin, vermedin ayrımcılığının neticesidir.
rk7 5 yıl önce
bu sözlerim mesleğini şerefiyle onuruyla yapan insanları kapsamıyor. her meslek kutsaldır. avukatlıkta öyle. yarası olan gocunsun diyeceğim de, ihanet eden utanmaz da o yüzde yok. ailesinden çoluk çocuğundan çıksın.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız