banner851

banner955

AYASOFYA’DA ÇEKİLEN FOTOĞRAFA TEPKİ!

Ayasofya’da bir balerinin bacak germe hareketi ile fotoğraf çektirmesi sonrası gündeme gelmesine Düzce Alperen Ocakları da tepki gösterdi. Ayasofya’da ibadet yapılmasına izin verilmediğini belirten Başkan Yardımcısı Onur Çetin, Ayasofya’nın öneminin bu şekilde gündeme gelmesini eleştirdi.

Gündem 11.01.2019, 15:56 11.01.2019, 17:19
4443
banner1032

Geçtiğimiz günlerde Marissa Papen isimli bir kadının Ayasofya’da verdiği poz tartışma konusu olmaya devam ediyor. Bale isimli bir fotoğraf çalışması kapsamında çekilen fotoğraf sonrası, Ayasofya’da böyle bir hareketin yapılmasını eleştirenlere Düzce Alperen Ocakları da katıldı.

Alperen Ocakları Düzce Başkan Yardımcısı Onur Çetin tarafından yapılan açıklamada, Ayasofya’da ibadet edilmesine müsaade edilmezken böyle bir hareketin yapılması da eleştirildi.Ayasofya’nın öneminin bacak germe hareketi ile vurgulanmasına tepki gösteren Çetin, Ayasofya’nın minarelerinden ezan sesi gelmedikçe bu milletin huzur bulamayacağını dile getirdi ve Ayasofya’nın yeniden cami olarak faaliyet göstermesini teklif etti.


“Sözde sanat icra edenlere neden engelleme yok”

Ayasofya’da ibadete izin verilmemesine değinen Çetin, “Ayasofya’da ibadete izin vermeyenlere, İslam ve ahlak düşmanı, sözde sanat icra edenlere neden engelleme yok. Düzce Alperen Ocakları olarak, Ayasofya bizim kırmızıçizgimiz ve Türk Milletinin, fethin, bağımsızlık nişanesidir” şeklinde konuştu.“Bacak germe sanatı ile vurgulandı; bunun hesabı vebali ağır olur”

Gerçekleştirilen davranışı yanlış bulduklarını vurgulayan Çetin, “Maalesef Musevi zihniyetini kendine benimsemiş, profesyonel fotoğraf sanatçıları ve magazin gazetecileri ile birlikte Musevi kişiler Ayasofya’nın önemini, bacak germe sanatı ile vurgulandı. Bunun hesabı vebali ağır olur sayın yetkililer” dedi.


“Bu millet huzur bulamaz”

Ayasofya’nın önemini ve değerini de ele alan Çetin, “Biz dedemiz Fatih’in kılıç hakkıyla aldığı İstanbul’u Ayasofya’yı kapattığımız gün geri verdik. Ayasofya'nın minarelerinden ezan okunmadıkça, mihrabından tekbir, saflarının arasından çocuk sesi gelmedikçe bu millet huzur bulamaz. Ayasofya asla sadece bir cami değildir. Ayasofya makûs talihimizin hikâyesidir” ifadelerini kullandı.“Ayasofya’yı açalım”

Ayasofya’nın yeniden cami olarak faaliyete geçmesi gerektiğini söyleyen Çetin, “Ayasofya kapalıyken İstanbul'un bir Türk yurdu olduğunu söyleyemeyiz. Ayasofya’yı kapatanlar bunu 1453'ün intikamını almak için yaptılar. Bugün topyekûn ülkemize saldıran maşaların ağa babalarına bir mesaj vereceksek Ayasofya’yı açalım” diye konuştu.


Haber: İ.İ.AYDOĞDU


Artı Yerel Medya'yı smart televizyon ve telefonlarınıza indirmeyi unutmayın.

Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ

İOS için TIKLAYINIZ 
Yorumlar (53)
Kardeşim 4 yıl önce
Allah razı olsun senden sizi yetiştirenlerden ama keşke fiiliyata da geçse dedikleriniz
alperen 4 yıl önce
Adamin teki tek müslüman biz değiliz gelinde beraber dolduralım
Memleket Meselesi 4 yıl önce
Yazılanlara bakıp şok olmamak mümkün değil. Ortada milletimiz için sembol olan bir değere yapılan bir hakaret var, bu duruma tepki göstermenin nesi yanlış? Takip ettiğim kadarıyla Alperen Ocakları değerlerimize yapılan her türlü yanlışa ses çıkarmıştır. Bu millet için bir gram faydası olmayanlar atıp tutmasin.
Alperen1071 4 yıl önce
Dedemiz Fatih Sultan Mehmet Han'ın kılıç hakkıyla aldığı o dönemde kilise olan ve şu an Camii olan Ayasofya bizim kırmızı çizgimizdir. Ayrıca Hıristiyan zihniyet ancak oraya Kilise lakabı takabilir geçiniz bunları boş konuşmayınız haksızlığın olduğu yerde Alperenler her daim olacaktır bizi sizmi yıldıracsksınız Zalime Korku vermeye her daim devam edeceğiz. Boşuna tasarlanmayın Ayasofya'nın zincirleri elbet birgün kırılacak.
Alperen1071 4 yıl önce
Kötü yorum yazanlar boşuna uğraşmayın Alperenler'le kötü yorumlarınızı size geri iade ediyoruz ayrıca her alanda mücadele ettiğimizi gelip görün biz her yaptığımız hareketi haber yapmıyoruz haddi aşacak yorumlara kulaklarımız tıkalı memleket ve ülke sorunlarını sizlerden daha iyi bildiğimiz doğrudur. İnadına Devlet, Millet, Hakimiyet.
Gökhan YILMAZ 4 yıl önce
Ayasofya panayır alanı deil kutsal bir mekandır oyuna oynamaya gelmeyelim biraz düşünelim ve saygılı olalım yeter.
genç alperen 2 4 yıl önce
biz ayasofyayı kendimiz için türk milleti için istiyoruz sizin bakış acınız farklıysa bilemeyiz ama dava güzel bir dava mücadelede onun içindir

VATAN SEVGİSİ İMANDAN GELİR...
Alperen ☝️☝️☝️ 4 yıl önce
Fatih Sultan Mehmet şu istanbulu görse tekrardan fetheder.Ayasofya atam Fatih Sultan Mehmedin mirasıdır.Bakıyorum da yurdum insanı öyle yorumlar yapıyor ki elin Avrupalısı yabancısı bu kadar savunamaz pes doğrusu. Bu ülkenin teminatı Alperenlerdir.Bu da böyle biline.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
14
kapalı