banner851

banner955

AYDIN: KIZILAY’A BAĞLILIKLARINI BİR KERE DAHA GÖSTERDİLER

Kızılay Düzce Şubesi Başkanı Av. Halil Aydın, Öncü Haber’e yaptığı özel açıklamada, Suriye’nin El-Bab şehrinde teröristlerce düzenlenen alçak saldırıda şehit olan Düzceli Kızılay personeli Mehmet Arif Kıdıman’ın üzerinden çıkan paranın, ailesi tarafından Kızılay’a bağışlandığını belirtti.

Gündem 21.09.2020, 17:07 21.09.2020, 18:44
5831

Suriye’nin El-Bab şehri yakınlarında teröristlerin Kızılay aracına düzenlediği kalleş saldırıda şehit düşen Düzce’nin ilk Kızılay şehidi Mehmet Arif Kıdıman’ın üzerinden çıkan para, annesi Emine Kıdıman’ın isteği üzerine Kızılay Düzce Şubesi’ne bağışlandı.

“Büyük fedakarlık yaptılar”

O anları Düzce Öncü Haber mikrofonuna anlatan Düzce Kızılay Şubesi Başkanı Av. Halil Aydın, “Şehidimize Allah’tan rahmet diliyorum, ailesine sabırlar diliyorum. Allah kendilerinden razı olsun. Bu süreçte çok ciddi anlamda soğukkanlılıklarını koruyarak, biz onları teskin etmeye, sakinleştirmeye, teselli etmeye çalışırken, onlarda bize aynı özveriyle, güvenle, soğukkanlılıkla çocuklarının acısını derinden hissetmelerine rağmen, bize bu konuda en ufak bir şeyde bulunmadılar. Tam tersine üzerinde çıkan parayı da Kızılay’a bağışladılar. Acılarını, biz de onlar kadar paylaşıyoruz. Yapmış oldukları fedakârlıkla bize ne kadar iyi bir Kızılaycı olduklarını, Kızılay’a bağlı olduklarını, samimiyetlerini bir kere daha ortaya koydular. Ben de huzurlarınızda kendilerine tekrar teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

HABER: Savaş ARI

ÖNCÜ HABER UYGULAMASI ANDROİD İÇİN: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tebilisim.android.oncuhaber

ÖNCÜ HABER UYGULAMASI İOS (İPHONE) İÇİN: https://apps.apple.com/tr/app/%C3%B6nc%C3%BC-haber/id1080207561?l=tr

Yorumlar (0)
26
açık