banner851

banner614

AYDINLATMADA YENİ SİSTEM

banner619

Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş şehrin aydınlatma sisteminde yeni bir uygulamaya geçmeye hazırlandıklarını söyledi. Düzce’nin kendi enerjisini üreteceğini ifade eden Keleş, ilk başkanlık döneminde dikilen pahalı elektrik direkleri konusunda ise “Muhalefet sürekli bunu gündemde tuttu. Benden sonra direkler de çöpe atıldı.” dedi.

banner846
Gündem 08.04.2017, 15:24
2215
AYDINLATMADA YENİ SİSTEM
banner844

Manşet programına konuk olan Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş yeni projelerinden de söz etti. Amaçlarının Düzce’nin elektrik enerjisi bağımlılığını ortadan kaldırmak olduğunu ifade eden Keleş, yeni elektrik direkleri ve kurulacak 4 adet rubber dam ile bunu sağlayacaklarını söyledi.

“Elektrik sarfiyatımızı sıfıra indireceğiz”
Keleş, “Yeni sisteme geçiyoruz. Elektrik direkleri dikiyoruz. Üstünde güneş panelleri olacak, altında da batarya. Gündüz batarya dolacak. Gece de sabaha kadar yanacak. Elektrik parası diye bir şey yok, sadece direği satın alacağız. 4 tane rubber dam kuruyoruz. Elektrik enerjimiz de kendimiz üreteceğiz. Diğer sokak aydınlatma, park aydınlatmada kendi ürettiğimiz elektriği kullanacağız. Elektrik sarfiyatımızı sıfıra indireceğiz.” sözleriyle projesini açıkladı. 

“Benden sonra direkler çöpe atıldı”
Önceki görev döneminde şehrin aydınlatma sorununu ortadan kaldırmak için benzer bir atılımda bulunduklarını hatırlatan Keleş, haksız eleştirilere maruz kaldığını “Önemli olan üzüm yemek değil, bağcıyı dövmekse laf anlatamazsın.” sözleriyle dile getirdi.
Keleş, “3600 adet dekoratif elektrik direği diktim. Parasını da Avrupa Yatırım Bankası’ndan hibe aldım. İhalesini başbakanlığın yaptığı işin hesabı bana soruldu. Muhalefet sürekli bunu gündemde tuttu. Benden sonra direkler de çöpe atıldı. Önemli olan üzüm yemek değil bağcıyı dövmekse laf anlatamazsın. Karşı taraf haklı-haksız aramıyor. Bu yok olsun mantığıyla yapılıyor. Biz doğru iş yapıyoruz. Bize inanın, güvenin.” şeklinde konuştu.
 

Yorumlar (26)
Hakan 4 yıl önce
Malum elektrik sirketi yine vergi rekortmeni yani.
ali 4 yıl önce
Sayın Başkan projesi once Düzce Üniversitesi'ne inceletin
Köyün Delisi 4 yıl önce
Fizibilite çalışması yapılıp uygulanabilirlik konusunda karar verilmesi gerekiyor. Ama siz ne anlarsınız bunlardan varsa yoksa işiniz rant elde etme
İflas 4 yıl önce
Başkan ben iflas ettim bi el atta yürüyelim bak ahirette hesaplaşırız gerci siz ahiret hesabından korkmuyonuzda Allah var Allah
kadir 4 yıl önce
yine birilerine peşkeş çekip köşe dönme sevdası.yediniz belediyeyi.
Vatansever 4 yıl önce
Bunlara da milletin vergisinden bir dünya para harcayın 3seneye Atarsınız yine çöpe
Esnaf 4 yıl önce
Yen'i bi ihale kokusu var
Apo 4 yıl önce
Çöpe atıldı dediğiniz on milyon Türk lirası. Hay sizin insafiniza.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın