banner851

banner614

AZADE KAFASINA GÖRE TAKILIYOR

İçişleri Bakanlığı tarafından Diyarbakır, Mardin ve Van belediye başkanlarının görevden alınmasının ardından Av. Azade Ay başkanlığındaki Düzce Barosu, bu duruma tepki gösteren bir açıklamada bulundu. Baroya kayıtlı Düzceli birçok avukatın karşı çıktığı söz konusu açıklamanın baronun resmi internet sitesinde yer almadığı görülürken, yine kadın hakları savunucusu olduğunu her platformda dile getiren Azade Ay'ın Emine Bulut cinayeti karşısında sessizliğe bürünmesi dikkat çekti.

banner619
Gündem 24.08.2019, 14:21 24.08.2019, 16:36
1894

Türkiye'deki bazı baro başkanlarını rahatsız etti

Terör örgütleri ile iltisak-irtibatı olan, terör örgütlerine destek verdikleri yönünde tespit ve deliller bulunan HDP'li Diyarbakır, Van ve Mardin Büyükşehir belediye başkanlarının İçişleri Bakanlığı tarafından görevden alınması Türkiye'deki bazı baro başkanlarını rahatsız etti. Görevden almaya tepki gösteren açıklama yayımlayan barolar arasında Av. Azade Ay'ın başkanlığındaki Düzce Barosu'nun da yer alması Düzce'de gündeme oturdu. Baroya kayıtlı Düzceli birçok avukat, Düzce Barosu adına yapıldığı bildirilen açıklamaya katılmadıkları yönünde beyanatta bulundu.


Düzce Barosu'nun resmi internet sitesine neden konmadı?

Terörle irtibatlı oldukları delillerle ortaya konan HDP'li 3 başkanın görevden alınmasına Bolu, Zonguldak ve Sakarya gibi çevre iller karşı çıkmazken, şahsı değil tüm avukatları içine alacak şekilde Düzce Barosu adına açıklama yapan Azade Ay, bu bildirisini günlerdir Düzce Barosu'nun resmi internet sitesine koymuyor. Görevden alınan isimlerin tekrar göreve iade edilmesini ve hukuksuzluğun ortadan kaldırılmasını isteyen Ay'ın Düzce Barosu olarak yapıldığını duyurduğu açıklamayı siteye koymamasının altında avukatlardan gelen tepki olduğu konuşuluyor. Her beyanat ve etkinlik baronun sitesinde yer alırken, böyle bir açıklamanın unutulmasının imkansız olduğu dillendiriliyor.

Emine Bulut cinayetine sessiz kaldı

Öte yandan Türkiye'yi ayağa kaldıran Emine Bulut cinayetine Düzce'de geç de olsa tepki gösterilirken, kadın hakları savunucuları arasında başı çeken Av. Azade Ay'ın kadın cinayeti gibi önemli bir toplumsal yara hakkında baro adına bir açıklamada bulunmaması da dikkat çeken bir diğer konu oldu.

HABER: S. ÜNSAL


 
banner844
Yorumlar (10)
adamın teki 2 yıl önce
Baro avukatları rahatsızmış! He canım he, baro avukatları bu hanımın nasıl bir görüşte olduğunu bilmeden seçti. Külahıma anlat.
bşkn 2 yıl önce
Ey türk milleti bunlar sinsi sinsi vatanımızı parçalayan emellerin maşa lari uyanın artık uyanın bunlar çok büyük bi oyun kurmuşlar ve amaç bizi esaret altına almak bu ve bunun gibilerin zehirli sözlerine kanmayin bu parti meselesi değil
annemiz.. 2 yıl önce
azade ay ı soruyorsun da ayşe keşir i merak etmedinmi.. düzcenin annesi, tek kadın milletvekilimiz. neden sessiz.
ADMINNNN 2 yıl önce
Admin işine bak.Her.konuda açıklamamı yapacak.kafani başka işlerle meşgul et.Mesela suriyeli aslan parçaları ne zaman gidecek..
Hamdi 2 yıl önce
Sadece kadinin katledisi deil..dun 3 askerimizi sehit eden cellatlara karsida sessiz kaldi bu kadin..ama teroristlere laf ettirilmiyor..mutlaka bunun bir hesabi olacak..devletimiz bos durmuyor boyle kisilere karsi..ins tutklnmasi anmeselesi
Cumayerli 2 yıl önce
Bunun işi çocuk tacizcilerine avukatlık yapmak.Fırıncıdan 30 bin lirayı neyin karşılığında almış hiç soran oldumu?
YAVUZ 0881 2 yıl önce
Bu azade sana soracaktı kafasına göremi yoksa başka bir şeye göre takılacak diye ya başka işin gücün yokmu millet tarlada ne ekip biçiyor yada ne yeyip içiyor batan dağılan evler yıkılan yuvalar bu konuda haberler yapın çözüm üreten milleti
idris 2 yıl önce
cumhurbaskanida sessiz idam gelicek dedi kandirdi halki isi gucu chp feto bilmem ne hep koltuk sevdasi.. Bu kadi a kadar devlete bakin bi kilini oynatmiyor bu kadinla ne alakasi var
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın