banner851

banner614

AZDAN AZ ÇOKTAN ÇOK GİDER

banner619

Sepaş-belediye kapışmasında ikinci raund! Akçakoca Belediyesi'nin bazı işletmeleri ile kamusal alanların elektriğini kesen ve borç yapılandırmasında zorluk çıkarttığı öne sürülen Sepaş'a soğuk duş! Afetten yeni çıkmış bir ilçede eski yönetimlerden kalma borçların faturasını MHP'li Başkan Okan Yanmaz'a kesen ve "Belediyenin elektrik borcu var" diyerek halkı karanlığa mahkum bırakan Sepaş'a karşı hamlede bulunan Akçakoca Belediyesi, ruhsata aykırı olduğu gerekçesi ile katlı otoparktaki Sepaş Müşteri Hizmetleri Ofisi'ni mühürledi.

banner846
Gündem 25.10.2019, 14:14 25.10.2019, 19:11
2391
banner844
Akçakoca'da belediye-Sepaş geriliminde yeni gelişme! İkisi de AK Partili olan Nazmi Çiloğlu ve Cüneyt Yemenici dönemlerinden birikerek gelen 4 milyon 300 lira civarındaki borç nedeniyle halk menfaatini gözetmeyerek, kamusal alanların dahi elektriğini kesen Sepaş'a, Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz'ın tepkisi sert oldu.Sepaş Müşteri Hizmetleri Ofisi'ne mühür!
Başkan Yanmaz'ın talimatı ile harekete geçen Akçakoca Belediyesi imar ve zabıta müdürlüğü ekipleri, Akçakoca Belediyesi Katlı Otoparkı'nda bulunan Sepaş Müşteri Hizmetleri Ofisi'nde detaylı bir denetim yaptı.

Denetim sonucunda projeye ve ruhsata aykırılıklar tespit eden ekipler,mühürleme işlemi gerçekleştirdi. Ruhsata aykırı olduğu gerekçesiyle binayı mühürleyen ekiplerin, mühürleme işleminin belediye mücavir alanı içinde kalan Sepaş işletmelerini kapsayacağı öğrenildi.

"Borç için kolaylık değil zorluk çıkartıyor"


Öte yandan Akçakoca basınında yer alan haberlere göre; Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş.(SEDAŞ)'nin perakende satış hizmetlerini yürüten kuruluşu Sepaş, iddiaya göre; toplam 4,3 milyon liralık borç için kolaylık değil zorluk çıkartıyor. Belediyenin yapılandırma talebini, ağır şartlar ileri sürerek kabul edilemez hale getirdiği ileri sürülen Sepaş yönetiminin bu haksız yaklaşım ile ilçedeki kamusal alanları karanlığa mahkum ettiği savunuldu.Faturayı Okan Yanmaz yönetimine kesti
Eski belediye yönetimlerinin zaman zaman toplu zaman zaman da yapılandırmaya başvurarak ödediği borç için Yanmaz yönetimine katı tutum sergilediği konuşulan Sepaş'ın, sel afetinden sonra 40 milyon liranın üzerinde maddi kayba uğramış bir belediyenin zor günlerini daha da zorlaştırması tepki çekti.


Belediye süre, Sepaş 500 bin lira istedi
Akçakoca Belediyesi’nin ödeme için 2 ay daha süre tanınarak, gelecek ödeneklerle toplam borcun taksitler halinde ödenmesini istediği öğrenildi. Bu teklife karşı Sepaş yetkililerinin peşinen 500 bin lira ödeme ve kalanı yapılandırma şartı öne sürdüğü gündeme geldi.


Kısasa kısas
Belediyenin elektrik borcu gerekçesiyle işletmelerin yanı sıra halkın mekanları olan parkları dahi karanlığa mahkum bırakan Sepaş'a aynı sertlikte yanıt vermek için harekete geçen Akçakoca Belediyesi de kurumun imara aykırılık tespit ettiği hizmet binalarına yönelik fiziki tedbirleri uyguladı.Belediyeden açıklama: İmara aykırı olan bina mühürlendi
Diğer taraftan Akçakoca Belediyesi'nden mühürleme işlemine ilişkin yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:
“Akçakoca Yalı Mahallesi Hasan Kahya Sokak üzerinde bulunan Sepaş'a ait Müşteri Hizmetleri Merkezi İmara aykırı olduğu tespit edilerek Akçakoca Belediyesi İmar Müdürlüğü ekipleri ve Akçakoca Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerince Mühürlendi.


İmar Müdürlüğü ekipleri, Yalı Mahallesi Hasan Kahya Sokak üzerinde bulunan 31 Ada 3 Fparselinde bulunan söz konusu binanın 21 no'lu bağımsız bölüm içerisinde ruhsatsız olarak proje ve eklerine aykırı imalat yapıldığını tespit ettiler. İmar yasa ve yönetmeliklerine aykırı işlem üzerine ekipler tutanakla işyerini mühürlediler.
Belediye ekipleri imara aykırı olan binaları tespit etmeye devam edecek.”
HABER:S.ÜNSAL
Yorumlar (10)
Alaettin kücük 2 yıl önce
Elektirik borcunu nazmi cüneyt yaptığını söylüyorsunuz.şimdi bunlara borcu cıkartın.bunlardan sonra ödenmiyenleri okana cıkartın.fikretin parası yok onu af edin eskiler zati ölmüş. Zenginler bu elektirik parasını ödesin bundan sonra borcla
Komedi 2 yıl önce
Demek ki ülkemizde hiçbir şey doğru değil ve birşeylerin doĝru olması için birinin birinin parasını gasp etmesi felan gerekiyor ki araları bozulup iş yapsınlar :)
Hasan D. 2 yıl önce
Çikarlar çatışması. O parasini istiyor. Biri bende sana boyle yaparim diyor.
81380 2 yıl önce
Elektriğin özelleştirimesi yanlış. Elektrik şirketi bir trafo yada sokak lambası koymuyor. Ayda bir zammı ihmal etmiyor. Arabacııı
Vatandaş 2 yıl önce
Kapansa dahamı güzel olacak millet düzce merkezemi gidecek abonelik yapmaya .yaptığı tamamen şov
Resul İnan 2 yıl önce
bina zaten belediyenin katlı otoparkı, e mühürleyince hizmet alamayacak olan yine halk
Akçakocalı Kurt 2 yıl önce
HDP ye laf ediyorlardı adamların doğuda uyguladığı politikanın aynısının Akçakoca da uygulanması tuhaf oldu.Doğuda Elektrikler kesilir belediyede su veya mühürleme ile cevap veriyor.Manşetteki başlık Başkan Erdoğanın.
Aa 2 yıl önce
Şunu anlamadım, eğer Sepaş böyle bir tutuma girmeseydi belediye daha ne kadar göz yumacaktı imara aykırılığa? Bana dokunmayan yılan bin yaşasın mı deniliyor? Pek doğru olmadı bu yaklaşımın sürmesi.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın