banner851

banner614

BAĞIMSIZLIK ATEŞİ 1919'DA YAKILDI

banner619

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkışı, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna doğru giden yolun ilk adımı olarak tarihe geçerken, bu önemli gün bizzat Atatürk tarafından Türk gençliğine millî bir bayram olarak armağan edildi. Bu anlamlı günde, İstiklal Mücadelemizin tüm kahramanlarını başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere saygı ve şükranla anıyoruz.

banner846
Gündem 19.05.2018, 09:07
261
BAĞIMSIZLIK ATEŞİ 1919'DA YAKILDI
banner844

Bugün, tüm Türkiye, tarihimiz için çok önemli bir gün olan Atatürk`ün Samsuna çıkışının 99. yıldönümü ile 19 Mayıs Atatürk`ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutlamanın gurur ve heyecanını yaşıyor.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurtuluş mücadelemizin meşalesini tutuşturmak için Samsun’a ayak bastığı 19 Mayıs’ı, milletin geleceğinin teminatı olarak gördüğü Türk gençliğine armağan etmesi, onlara verdiği değerin bir göstergesi kabul ediliyor.

Büyük bir inanç, azim ve kararlılıkla Atatürk'ün önderliğinde sürdürülen milli mücadele imkânsızlıklara rağmen zaferle sonuçlanırken, millet egemenliğine dayanan, muasır medeniyet seviyesinin üstüne ulaşmayı kendisine temel hedef olarak benimseyen modern ve bağımsız bir devlet olan Türkiye Cumhuriyeti kuruldu.

Kurduğu Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin gelişerek yükselmesinin ancak Türk gençliğinin çalışkanlığı ve azmiyle başarılabileceğini düşünen Atatürk, cumhuriyetimizin muhafazası ve savunulması görevini, her zaman inandığı ve çok güvendiği Türk gençliğine verdi.

Haber: C.ÜSTÜNER

Yorumlar (6)
Serikli 3 yıl önce
Allah rahmet etsin mekanı cennet olsun.
Vatandas 3 yıl önce
Keşke yine Samsun'dan çıkıp gelse. Çok ihtiyacımız var ulu öndere. Rabbim nurlar içinde yatırsın...
Serdar gürler 3 yıl önce
Atam iyiki varsın senin ilkelerinle yaşamaya devam edeceğiz sen rahat uyu..
Asil tük 3 yıl önce
Mustafa kemal atatürk ve silah arkadaşlarını saygıyla rahmetle anıyorum kabilesi nur mekanları cennet olsun 19 Mayıs Atatürk'ü anma gençlik ve spor bayramı tüm Türk halkına kutlu olsun
Saygı ve minnetle... 3 yıl önce
Çaresizlik içindeki ülkemi kurtarmak için hayatlarını hiçe sayarak Samsun'a ayak basan,kahraman Atatürk ve silah arkadaşlarının aziz hatıraları önünde saygıyla eğilirim.
19 Mayıs Kutlu olsun. 3 yıl önce
Mondros mütarekesiyle, Sevr antlaşmasıyla silahları ve topraklarına el konulan, ülkemi kurtarmak için bugün Samsun'a ayak basan Atatürk ve silah arkadaşlarının ruhları şad olsun.
18°
açık